reklama

Brabec dal za Spartu životní gól, skupinu Evropské ligy už ale může hrát za Anderlecht

Jakub Brabec Jakub Brabec autor: Milan Kammermayer
Obránce fotbalové Sparty Jakub Brabec byl ve čtvrtek večer za hrdinu, když gólem na konečných 3:2 proti dánskému Sönderjyske vystřelil Letenským základní skupinu Evropské ligy. Je ale dost možné, že tahle trefa bude jeho poslední v dresu Pražanů.

Praha - Mísí se v něm dva druhy emocí. Na jednu stranu si fotbalový obránce Jakub Brabec užívá euforii, že Spartě gólem na konečných 3:2 vystřelil základní skupinu Evropské ligy, na tu druhou cítí trochu nostalgii, protože právě tahle trefa do sítě Sönderjyske může být jeho poslední v dresu Letenských. V živém jednání je totiž jeho přestup do bruselského Anderlechtu.

V pozápasovém rozhovoru novinářům přiznal, že zatím ani nechtěl vědět, v jaké fázi jeho námluvy s belgickým týmem jsou. Přestup do zahraničí ho ale láká.

Velký obrat Sparty v závěru dokonal střídající Brabec, který je údajně na odchodu do Anderlechtu Velký obrat Sparty v závěru dokonal střídající Brabec, který je údajně na odchodu do Anderlechtu Čtěte zde

Na hřiště jste přišel v 86. minutě a gól jste dal snad do deseti vteřin, překvapil vás samotného takový nástup z lavičky?
Přišel jsem tam hlavně s tím dát gól. To se mi povedlo, ale myslím, že to bylo hlavně tím, se okamžitě po tom střídání kopala standardka a oni nevěděli, že tam poběžím. Naštěstí mě to trefilo a nešlo to nedat.

Co vám po té gólové hlavičce proběhlo hlavou?
Okamžitě jsem si uvědomil, jak důležitý je to gól. Byly to krásné pocity.

A podle toho vypadala i oslava, že?
Přesně. To byla právě ta bláznivá oslava, nevěděl jsem, co mám dělat. Jste na hřišti pět nebo deset vteřin a pak se vám povede tohle.

Kam tenhle gól řadíte?
Pár důležitých už jsem dal, euforie z nich je podobná, tu opravdovou důležitost si člověk vyhodnocuje až zpětně. Teď myslím, že je tenhle ze všech nejdůležitější. Hlavně pro vývoj celé té sezony, že bychom si ji jinak hodně zkazili.

Většinu zápasu jste ale musel sledovat z lavičky, jak vám po těch dvou gólech hostů bylo?
To bylo nepříjemný samozřejmě. Člověk by chtěl týmu pomoct, ale z lavičky nemůže, za stavu 0:2 už ta víra v postup nebyla tak velká. Důležité bylo, že jsme dali gól ještě do poločasu. Proto si ani nemyslím, že by ta moje branka byla důležitější než první a druhá. Bez nich bychom ten obrat nikdy neudělali.

Do obou inkasovaných gólů se přimotali stopeři Sparty, nemrzelo vás o to víc, že v tu chvíli nejste na hřišti?
Beru to tak, vím, že ty hrubky se stávají, bez nich by nepadaly góly. Stát se to může komukoli. Bohužel oběma se ta chyba přihodila, o to víc mi jich bylo líto a o to víc to z nich teď spadlo, když se nám to povedlo otočit.

Živě: Sparta - Sönderjyske 3:2, sparťané otočili bitvu o Evropskou ligu třemi góly hlavou Živě: Sparta - Sönderjyske 3:2, sparťané otočili bitvu o Evropskou ligu třemi góly hlavou Čtěte zde

Nicméně trenér Ščasný přiznal, že právě probíhají jednání o vašem přestup do Anderlechtu. Byl to tedy váš poslední gól ve Spartě?
Jisté to určitě není. Teď se jedná. Sám nevím, v jaké fázi to je, ani jsem to nechtěl vědět. Na druhou stranu času do konce přestupového období už není tolik, tak uvidíme, jak se to vyvine.

Nemrzelo by vás, kdybyste opouštěl Spartu v také euforii?
V tomhle teď mám trochu smíšené pocity, ale byla by to výzva zase se posunout dál. Myslím, že to je krok dopředu. Uvidíme, jak se to celé vyvine.

reklama