reklama

Brno po výhře 2:0 nad Bohemians 1905 ovládlo Tipsport ligu

Brněnský Lukáš Kryštůfek (vlevo) v souboji s Jevgenijem Kabajevem z Bohemians Brněnský Lukáš Kryštůfek (vlevo) v souboji s Jevgenijem Kabajevem z Bohemians autor: ČTK
Fotbalisté Brna vyhráli 21. ročník Tipsport ligy. Ve finále v Praze na Vyšehradě porazili Bohemians 1905 2:0 a tradiční turnaj ovládli podruhé v historii, když navázali na prvenství z roku 2009.

Praha - Zápas v posledních 20 minutách rozhodli Miloš Kratochvíl a Lukáš Vraštil. Trenér Zbrojovky Roman Pivarník se dočkal výhry proti svému bývalému klubu, v Ďolíčku působil v letech 2014 až 2016.

Finále bylo od úvodu vyrovnané a nenabídlo mnoho velkých šancí. V první půli měli blíže ke gólu Bohemians, ale v nadějné možnosti její hráči dvakrát mířili vedle. Na opačné straně se neprosadila zimní posila Bazeljuk.

Rozhodnutí přišlo v 70. minutě, kdy z přímého kopu ze strany zakroutil míč přesně k tyči Kratochvíl. Střídající brankář Bohemians Kouba se natahoval marně.

"Klokani" pak měli několik šancí na vyrovnání, ale penaltový rozstřel si už nevynutili. Naopak na konci 87. minuty napřáhl Vraštil z dálky a Kouba ránu propustil do sítě.

Brno výhrou potvrdilo dobrou formu v přípravě a pěti zápasy Tipsport ligy prošlo bez jediného zaváhání. Trenér Zbrojovky Pivarník vyhrál jako trenér zimní turnaj podruhé, poprvé se mu to povedlo s Jihlavou v roce 2012.

reklama