Brno udeřilo v závěru. Poprvé na jaře vyhrál i Most

ip
9. 3. 2008 18:58
Fotbalová Gambrinus liga měla na programu 20. kolo

Brno - Fotbalisté Brna porazili na domácím hřišti v utkání 20. kola Gambrinus ligy Olomouc 1:0. Jedinou branku utkání vstřelil sedm minut před koncem kapitán Jan Trousil.

Moravské derby ale zpočátku divákům moc šancí nenabídlo. Pozorně bránící Olomouc překonal jen v 11. minutě Polách, na jehož následný centr však Besta nedosáhl.

Hosté kontrovali o pár minut později, kdy mohl po zaváhání Švejnohy překonat brankáře Lejsala Onofrej, ovšem obdobně jako v utkání se Spartou v dobré šanci neuspěl.

Zlín poprvé na jaře vyhrál, Liberec neudržel vedení
Hartig se prý popral v baru, hrozí mu konec kariéry

Šanci na reparát pak měli Olomoučtí ve druhém poločase, kdy střílel nebezpečně Hořava, ale jeho pokus vyrazil Lejsal pohotovým zákrokem na tyč.

Na opačné straně se však nenechal zahanbit ani gólman Drobnisz, jenž zneškodnil hlavičku Trousila. Ten se ovšem, jak ukázal později, teprve zastřeloval.

Sedm minut před koncem si totiž brněnský kapitán znovu naskočil na Poláchův centr a tentokrát už nezaváhal. Přesto nakonec hosté nemuseli odjíždět s prázdnou. V 89. minutě se ještě dokázal do dobré šance dostat Silva, jenže domácí tým podržel opět skvělý Lejsal.

Brno se tak posunulo už na třetí místo před Teplice a Ostravu. Ty ale mají zápas k dobru.

Oslabená Bohemka ztratila vítězství. Most poprvé na jaře vyhrál

Naprázdno nevyšly ani týmy bojující o záchranu. Most na svém hřišti dokonce zaznamenal premiérovou jarní výhru, když porazil Mladou Boleslav 2:1.

S bodem se musí naopak spokojit týmy Bohemians 1905 a Jablonce, jejichž vzájemný duel skončil 1:1. Uspělo i Kladno, kterému se podařilo ukořistit první jarní bod na půdě Českých Budějovic.

Samotné utkání Bohemians 1905 s Jabloncem ovlivnila hodně situace z 31. minuty. To unikajícího Straku zastavil nedovoleně na hranici pokutového území domácí brankář Sňozík a inkasoval červenou kartu.

I v deseti hráčích se ale "Klokani" dokázali dostat do vedení. Třetí brankou v posledních třech zápasech se o to postaral Jan Morávek.

A když už se zdálo, že vršovický celek vedení udrží, udeřil v dresu Jablonce střídající Tomáš Necid. Útočník, který v severočeském týmu hostuje ze Slavie využil opět svůj kratičký pobyt na hřišti a šest minut před koncem stanovil konečný stav zápasu.

1.FC Brno - SK Sigma Olomouc 1:0 (0:0)
83. Trousil
Brno: Lejsal - Švejnoha, Kuncl, Trousil, Dvorník - Siegl, Mareček, Polách, Lira (51. Simr), Střeštík(88. Pavlík) - Besta (44. Wagner).
Olomouc: Drobisz - Jindřišek, Komárek, Škerle, Heidenreich - Kaščák, Rossi, Janotka (66. Bajer), Hořava(85. Kazár) - Onofrej, Hubník(77. Schulmeister).