Brno udolalo Most. Teplice neudržely vedení

6. 4. 2008 18:47
Teplice - Olomouc 1:1, Brno - Most 2:1
Olomouc ukořistila v Teplicích bod
Olomouc ukořistila v Teplicích bod | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Teplice/Brno - Fotbalisté Teplic ztratili v utkání 24. kola Gambrinus ligy důležité dva body, když na domácím hřišti remizovali s Olomoucí 1:1. Na vedoucí branku Smejkala odpověděl dvacet minut před koncem, precizně zahraným přímým kopem Bajer.

Také druhý odpolední zápas směřoval dlouhou dobu za překvapením. Brno se v souboji s Mostem dlouho trápilo, ale zachránil ji v posledních minutách střídající René Wagner, jenž se v závěrečném náporu nejlépe zorientoval v pokutovém území gólmana Švengera a nekompromisní střelou rozhodl.

Tepličtí fanoušci si na Stínadlech před začátkem duelu s Olomoucí kladli důležitou otázku, jak dlouho bude jejich tým odemykat vyhlášenou hanáckou obranu. Jejich fotbalisté však na tento dotaz dokázali rázně odpovědět už po osmi minutách hry.

To si naskočil na přesný centr Smejkal a umístěnou hlavičkou nedal brankáři Drobiszovi šanci. O chvíli později navíc mohli jít domácí už do dvoubrankového vedení. Rosův pokus však zastavilo jen břevno a dorážku Smejkala eliminoval Šuškavčevič.

Tepličtí hráči působili v prvním poločase živějším dojmem a hostující obránci je museli častokrát zastavovat za hranicí povolených pravidel. I tak se ještě dokázal do další šance protlačit Tomáš Jun, ovšem jeho chytrý lob vyrazil Drobisz.

Převaha domácích pokračovala i po pauze, ale svěřencům Petra Rady se nedařilo vstřelit pojišťující gól. Ve svých příležitostech selhal jak Mareš, tak opětovně i Jun.

Brankář Drobisz držel dobrým výkonem naděje Hanáků na bodový zisk a nakonec se on i jeho spoluhráči dočkali. Klíčovým momentem se ukázal být faul Rosy na hranici pokutového území. K následnému trestnému kopu se postavil Lukáš Bajer a precizní ranou zmrazil celá Stínadla.

Celkový obrat pak nakonec mohl v rozhozené teplické obraně dokonat Štěpán, ale proti němu tentokrát zasáhl úspěšně brankář Slavík.

Most opět nezvládl závěr

Zaváhání Teplic využilo Brno, které se po výhře 2:1 nad Mostem posunulo na čtvrtou příčku. Na vítězství se však Moravané nečekaně hodně nadřeli.

To, že se utkání nebude od úvodních minut odvíjet podle plánu dokázala již třetí minuta, kdy nedbale zasahující brněnskou obranu ztrestal první brankou hostující Emil Rilke.

Domácím se však podařilo se soupeřem brzy srovnat krok. Za dalších sedm minut totiž našel dlouhý centr Aleše Bestu, a ten hlavičkou přehodil gólmana Švengera. Klid pak mohl do řad Moravanů zavést Došek, jenže Střeštíkův centr usměrnil mimo tři tyče.

Podobně si ovšem v závěru první půle vedl na druhé straně i Oboya.

Po přestávce pak brněnští začali soustavně obléhat obranu soupeře. Jenže trápící se Došek neproměnil ani svou druhou šanci a stejně tak neúspěšně skončil i pokus Besty.

A když rozhodčí neuznali pro ofsajd  Trousilovu trefu šest minut před koncem, všechno směřovalo k překvapivé remíze.

Tu ale nakonec odmítl střídající René Wagner. Ten se totiž nejlépe zorientoval v dalším závaru před brankářem Švengerem a střelou z bezprostřední blízkosti strhl vítězství na stranu Brna.

FK Teplice - SK Sigma Olomouc 1:1 (1:0)
8. Smejkal - 70. Bajer
Teplice: Slavík - Vidlička, Lukáš, Rosa, Merzič - Mareš (80. Sabou), Klein (86. Benát), Doležal, Verbíř - Smejkal (77. Hesek), Jun
Olomouc: Drobisz - Šuškavčevič, Škerle, Hudec (25. Jindřišek), Heidenreich (82. Štěpán) - Janotka, Rossi, Kaščák, Onofrej (66. Kazár) - Bueno, Bajer