Brno zachránilo naději na finále, s Libercem remizovalo

Red Spo
1. 5. 2008 18:46
Brno - Liberec 2:2 (1:2)
Martin Švejnoha vhazuje aut na hranici velkého vápna před brankou Baníku.
Martin Švejnoha vhazuje aut na hranici velkého vápna před brankou Baníku. | Foto: Ondřej Besperát

Brno - Fotbalisté Liberce remizovali v prvním semifinálovém zápase Poháru ČMFS v Brně 2:2. O postupu do finále rozhodne odveta, která se hraje za ve středu na severu Čech.

Pro domácí, kteří bojují o třetí příčku v lize, začalo utkání rychlým šokem. Hned v první minutě si počíhal na centr ve vápně Brna Bořek Dočkal, který měl dost času na střelu a poslal Liberec do vedení.

A než se Jihomoravané vzpamatovali, prohrávali už 0:2. Kerič dostal krásný míč do sprintu, dostal se za obránce a brankář Lejsal ho stačil už jen faulovat. Nařízený pokutový kop proměnil Filip Dort a s Brnem to vypadalo hodně špatně.

Jenže už po dvaceti minutách vrátil do utkání náboj Tomáš Došek, který snížil na 1:2. A svižný fotbal plný šancí pokračoval i nadále. Do poločasu ještě dvě tutovky spálil Anje Kerič, na druhé straně odpověděl nastřelenou tyčí Polách.

Domácí šli i ve druhém poločase za vyrovnáním, a i když z brejku zahrozil Dočkal s Doškem a později v další vyložené šanci Kerič, vytouženého gólu se nakonec dočkali.

Po zmatku ve vápně hostů fauloval Holeňák Švejnohu a následnou penaltu s přehledem proměnil Petr Pavlík.

Výsledek:
1. FC Brno - FC Slovan Liberec 2:2 (1:2)
21. T.Došek, 78. Pavlík (pen.) - 1. Dočkal, 9. Dort (pen.). Rozhodčí: Paták - Pospíšil, Mencl. ŽK: 9. Lejsal,  62. Polách,  67. Švejnoha -  79. Holeňák, 90. Dočkal. Diváci: 3 620.
Brno: Lejsal - P.Siegl, Trousil, Dvorník, Švejnoha, Večeřa, Střeštík, Polách, Pavlík, A.Besta, T.Došek.
Liberec: Hauzr- Matula, Košťál, Janů, Holeňák, Bílek, Papoušek, Dort, Dočkal, Nezmar, Kerič.