Byla to divočina jako v Japonsku, přiznal kouč Sarajeva Osim

Přestože trenér Žejlezničaru Amar Osim považuje výsledek z Plzně za velmi dobrý, šance jeho týmu na postup je podle něj pouze 6procentní.
Před utkáním se Sarajevem se Plzeňští dušovali, že berou svého soka jako by to byla italská Neapol. Od ní ale loni nedostali jediný gól, zatímco od bosenského mistra rovnou tři.
Sarajevo se v prvním poločase dostalo k míči jen sporadicky...
... Viktoriáni ale nebyli schopni proměnit ni jednu ze svých gólovek.
Největším smolařem byl v tomto ohledu Stanislav Tecl, který měl rovnou tři velké příležitosti.
Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
16. 7. 2013 22:00
Trenér Željezničaru Sarajevo Amar Osim na tiskové konferenci po úvodním duelu 2. předkola Ligy mistrů na hřišti Plzně (3:4) uvedl, že podobně divoký zápas zažil ve své bohaté kariéře jen v Japonsku.

Plzeň - Po zápase přiznal, že s takovým průběhem vůbec nepočítal, zvlášť po bezbrankové úvodní půlce.

Trenér Željezničaru Sarajevo Amar Osim na tiskové konferenci po úvodním duelu 2. předkola Ligy mistrů na hřišti Plzně (3:4) uvedl, že podobně divoký zápas zažil ve své bohaté kariéře jen při jeho angažmá v Japonsku.

"Byl to hodně podivný zápas, v prvním poločase se skoro nic nedělo, ve druhé půli se ale děly věci. Musím ale uznat, že podobnou divočinu jsem zažil jen v Japonsku, takové výsledky tam byly běžné," smál se Osim.

Pane Osime, i když Váš tým otevřel skóre, jednobrankovou prohru nakonec asi berete, ne?
Mezi oběma týmy byl velký rozdíl, rozdíl v kvalitě mezi nimi a rozdíl ve výsledku naštěstí tomu zápasu neodpovídal. Nepamatuji si, kdy Plzeň dostala tolik branek, takže pro nás je to velký úspěch. Se třemi góly i s výsledkem musíme být plně spokojeni, protože jsme mohli inkasovat mnohem více.

Jaké jsou tedy nyní vaše šance na postup?
Do odvety to je dobré, naše šance na postup je nyní větší, ale pořád je obrovský favorit soupeř. Možná se na mě naši fanoušci budou zlobit, ale před utkáním jsme měli tříprocentní šanci na postup, teď se zdvojnásobila.

Čím si vysvětlujete, že jste skórovali ze všech tří vašich střel na bránu?
Proti tak kvalitnímu soupeři musíte mít i trochu štěstí v koncovce, jinak nemůžete myslet na dobrý výsledek, když dostanete čtyři góly.

Vynikající výkon předvedlo i zhruba pět set fanoušků Željezničaru. Podle toho, co tu dnes předvedli, se dá předpokládat, že doma vytvoří peklo...
U nás bude minimálně třicetkrát více fanoušků, než kolik jich bylo tady, takže o tolik bude větší i jejich podpora. Jen škoda, že se hraje na góly a ne na podporu fanoušků. To bychom museli jasně vyhrát.