Vrba: V lize by se mi to líbilo, v Evropě musíte hrát jinak

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
16. 7. 2013 20:00
Viktoria sice dokázala výsledek otočit, dvoubrankové vedení však ani jednou ze dvou pokusů neudržela, a tak si Žejlezničar veze domů přijatelnou porážku 3:4.
Pavel Vrba nemohl být s první hodinou zápasu spokojen. Plzni se však podařilo výsledek otočit a do odvety půjde s jednobrankovým náskokem. | Foto: CPA

Plzeň - Více než hodinu úvodního zápasu 2. předkola Ligy mistrů se Žejlezničarem Sarajevo musel být trenér plzeňské Viktorie Pavel Vrba s hrou svého týmu nespokojen.

Viktoria sice dokázala výsledek otočit, dvoubrankové vedení však ani jednou ze dvou pokusů neudržela, a tak si Žejlezničar veze domů před odvetou, která se hraje na jeho hřišti za týden, přijatelnou porážku 3:4.

"Kdyby to bylo ligové utkání, řekl bych, že to bylo výborné utkání, otevřené z obou stran. Bohužel do pohárové matematiky to pro nás dobré není. Pohárové utkání se musí hrát v obraně trochu jinak," řekl na tiskové konferenci po zápase Vrba.

Pane Vrbo, vyhráli jste 4:3, ale jak hodnotíte zápas vzhledem k utkání v Sarajevu?
Čeká nás velice těžká odveta, když ale neprohrajeme, postoupíme, takže máme pořád výhodu. Když jsem trénoval Žilinu, v zápase s Dudelange jsem zažil domácí výhru 5:4, ale to byla odveta. Každopádně můžu být spokojený, že jsme nakonec vyhráli, i když výsledek 3:1 nebo 4:2 by pro nás byl lepší. Šance je pořád velká, každopádně to proti plnému hledišti bude náročnější.

Ano, právě bouřlivé prostředí by vám mohlo situaci ještě ztížit. Jste na to připraveni?
Musím říci, že podobně divoké prostředí už jsme zažili a poradili si s ním, hraje se nám v něm dobře. Možná bych řekl, že se na zápas v takové atmosféře naopak těšíme.

Šancí na to vyhrát o tři nebo čtyři góly jste ale měli dost. Co říkáte na střeleckou produktivitu týmu?
Už v prvním poločase jsme měli dvě tři gólové šance. Standa Tecl bohužel stále nedokáže potvrdit svou střeleckou formu z Jihlavy. Ve druhé půli jsme byli mnohem efektivnější, k čemuž přispěli i střídající hráči. Brankář soupeře byl v prvním poločase skvělý, kdybychom jednu šanci proměnili, zápas by se vyvíjel jinak.

Zhodnocení si ale zaslouží i obranná fáze, dostali jste tři góly ze tří střel na bránu...
Moc chyb v obraně nebylo, bohužel jsme ze tří střel dostali tři góly, což sice svědčí o dobré koncovce soupeře, ale o špatném řešení z naší strany.

Vaše loňská opora brankář Matúš Kozáčik moc práce neměl, ale když soupeř vystřelil, byl z toho gól, jak hodnotíte jeho výkon?
Matúš byl v minulé sezoně skvělý, sem do toho zápasu nás dostal, takže by ode mě nebylo fér, kdybych to teď hodil všechno na něj. Na inkasovaných gólech se podílel skoro celý tým, s Matúšem stejně jako ostatními hráči chyby probereme.