Fotbalisté Jablonce zvítězili v 17. kole fotbalové ligy nad Bohemians 1905 3:0 a dostali se do čela soutěže. Severočeši nyní vedou o bod před Teplicemi, které dnes remizovaly 0:0 v Českých Budějovicích, a Spartou.

Jablonec vstoupil do jara bravurně. V zápase s Bohemians 1905 vedli domácí už v 9. minutě 2:0. V 6. minutě proměnil Pavlík pokutový kop, který byl nařízen po faulu Cseha na Vošahlíka. O tři minuty později už vedli domácí o dvě branky, když po přihrávce Vošahlíka přesně po zemi zamířil Lafata.

Domácí měli utkání pevně ve svých rukou a v 69. minutě se dočkali třetí branky. Dobře hrající Kovařík vypálil z osmnácti metrů a jeho tečovaná střela skončila v síti. "Nejsem si jist tím, že to z naší strany bylo nějak nadprůměrné. Ty dva góly to utkání dovedly do pohody, ve které jsme být chtěli, ale chybělo více přesnosti, kombinace, pohybu, ale i větší snaha po vstřelení gólu," hodnotil utkání jablonecký trenér František Komňacký.

Na vedoucí Jablonec se může zítra bodově dotáhnout Ostrrava, která hraje v Plzni. Zápas začíná v 17.30, přímým přenosem ho vysílá ČT2.

Tepličtí byli v Budějovicích lepším týmem, vytvořili si více šancí, ale jejich snaha končila u domácího brankáře Kučery, který výrazně podržel své mužstvo a zachránil mu bod. Hosté po vlažnější první půli přitlačili domácí po změně stran, Kučera však několikrát bravurně zasáhl. Nepřišel si na něj Matula, Ljevakovič nebo Verbí. Poslední příležitost zahodil teplický novic Libor Došek, který napálil míč jen Horejše.

Devátý gól kanonýra Michala Ordoše v sezoně zajistil fotbalistům Olomouce proti Slovácku vítěznou jarní premiéru. Domácí měli územní převahu, ale jen minimum příležitostí. Hosté však na Lovásika nevystřelili vůbec, a proto už pět kol čekají na vítězství.

Překvapivou výhrou začali svou jarní cestu za záchranou fotbalisté Kladna, kteří vyhráli 1:0 v Mladé Boleslavi a bodově se vyrovnali čtrnáctému Slovácku. Naopak domácí ztratili ve snaze dotáhnout se do boje o evropské poháry. Rozhodující gól vstřelil už ve čtvrté minutě Strnad, domácí Sylvestre nastřelil v závěru břevno.

17. kolo první fotbalové ligy:

Dynamo České Budějovice - FK Teplice 0:0
Rozhodčí: Adam - Kubáň, Teuber. ŽK: Volešák - Vachoušek. Diváci: 2886.

Č. Budějovice: Kučera - Leština, Horejš, Hunal, Krob - Stráský, Černák, Otepka, Riegel, Volešák (73. Šíma) - Meszároš (64. Hudson). Trenér: Šilhavý.
Teplice: Slavík - Vidlička, Matula, Klein, Siva - Verbíř (78. Kalivoda), Vachoušek, Ljevakovič, Stožický - Vondrášek (74. Došek), Mahmutovič (90. Veverka). Trenér: Plíšek.

FK Baumit Jablonec - Bohemians 1905 3:0 (2:0)
Branky: 6. Pavlík z pen., 9. Lafata, 69. Kovařík. Rozhodčí: Hrubeš - Hojsík, Košec. ŽK: Ibragimov (Bohemians 1905). Diváci: 4812.

Jablonec: Špit - Krejčí, Drsek, Huber, Jablonský - Haurdič (82. Michálek), Loučka, Pavlík, Kovařík (70. Jarolím) - Vošahlík (78. Pekhart), Lafata. Trenér: Komňacký.
Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Nikl, Cseh, Rychlík - Štohanzl (71. Moravec), Kaufman (61. Ibragimov), Róth (46. Bartek), Pávek - Škoda, Bálek. Trenér: Hoftych.

SK Sigma Olomouc - 1. FC Slovácko 1:0 (0:0)
Branka: 57. Ordoš. Rozhodčí: Damková - Večeřa, Dobrovolný. ŽK: Dreksa. Diváci: 4774.

Olomouc: Lovásik - Janotka, Dreksa, Škerle, Onofrej - Kaščák, Hořava - Hubník (78. Bajer), Ordoš, Petr (86. Nuc) - Šultes (81. Schulmeister). Trenér: Psotka.
Slovácko: Filipko - Němčický, Formánek, Košút, Randa - Kordula (81. Perůtka) - Fujerik (71. Nečas), Svízela (60. Švancara), Abrahám, Cleber - Ondřejka. Trenér: Mazura.

FK Mladá Boleslav - SK Kladno 0:1 (0:1)
Branka: 4. Strnad. Rozhodčí: Kocourek - Ubias, Jiřík. ŽK: Sylvestre, Kulič - Novotný, J. Procházka, Zachariáš. Diváci: 3021.

Mladá Boleslav: Miller - Kalina (83. Tafat), V. Procházka, Kúdela, Hrdlička - Zahustel (86. Bořil), Sylvestre, Opiela, Poláček - Kulič, Chramosta (68. Táborský). Trenér: Stanner.
Kladno: Tesař - Mráz, Gross, Beneš, J. Procházka - Strnad - Bartoš, Szabo, Zoubek (73. Lička), Novotný - Šilhan (62. Zachariáš). Trenér: Hřídel.

1. Jablonec 17 10 4 3 20:12 34
2. Teplice 16 9 6 1 29:16 33
3. Sparta 17 8 9 0 20:8 33
4. Ostrava 16 9 4 3 23:15 31
5. Slavia 17 7 6 4 22:14 27
6. Plzeň 15 7 5 3 17:13 26