reklama

Čaroděj Vaniak pořád neví, zda mu Slavia ještě nabídne práci

Čáry máry... Ani Vaniakova kouzla na ředitele Slavie zatím nefungují, legendě pořád nezavolal Čáry máry... Ani Vaniakova kouzla na ředitele Slavie zatím nefungují, legendě pořád nezavolal autor: Aktuálně.cz
Brankářské legendě Martinu Vaniakovi v neděli vyprší smlouva se Slavií. od A-týmu ho odstavili, novou práci v klubu mu zatím nenabídli

Praha - Fanoušci na něj nedají dopustit, Martin Vaniak je pro ně jedním ze symbolů největších úspěchů fotbalové Slavie v tomto tisíciletí.

Jenže bývalý gólman teď vůbec neví, na čem je. Poté, co se dozvěděl, že už nebude členem realizačního týmu u ligového "áčka", pořád marně čeká na to, zda mu klub nabídne nějakou jinou práci.

"Nikdo se mi neozval, nic nevím. A 30. června mi končí smlouva, tak to skoro vypadá, že už se mnou asi nepočítají," diví se Martin Vaniak, přezdívaný fanoušky Čaroděj.

"Zatím jsem si nic nového nesháněl, smluvně jsem pořád vázaný ke Slavii. Ale už jen do neděle," poznamenal posmutněle.

A co na to Slavia? "S Martinem Vaniakem budu mluvit příští týden, práci v klubu mu nabídneme," říká ředitel Slavie Jaromír Šeterle, který ale nechtěl být konkrétnější, prý aby si tu nabídku Vaniak nepřečetl v médiích dříve, než mu ji sdělí klub.

Na Vaniaka asi ještě nebyl čas

Šeterle, který v řídící funkci vystřídal Zbyňka Kusého, ohlásil svůj comeback do Slavie 12. června. Už 16. června byl prezentován nový realizační tým ligového "áčka", kde se v dosavadní Vaniakově roli trenéra gólmanů objevil Juraj Šimurka.

Dnes je 28. června, tedy 16 dní od Šeterleho příchodu do Slavie - a Vaniak na telefonát od něj stále čeká. "Já ani na pana Šeterleho nemám telefon. Ale čekám, že se ozve spíš on mně," odmítnul Vaniak pomoc s předáním kontaktu na nového slávistického ředitele.

"Teď jsem s týmem na soustředění v Rakousku, po neděli budu zpátky a s Martinem Vaniakem si sedneme," slibuje ale činovník, který byl u toho, když Slavia získala titul v sezoně 1995/96.

Vaniak zdvihal vítěznou trofej nad hlavu v letech 2008 a 2009. Ale do nového realizačního týmu Michala Petrouše se nevešel. Přednost dostal Juraj Šimurka se zdůvodněním, že alespoň jeden z asistentů ligového "áčka" musí mít nejvyšší trenérskou licenci.

"Já si ji teď budu dodělávat, je to speciální kurz pro trenéry gólmanů, začíná v srpnu a končí v listopadu," dohání Vaniak nedostatky.

Černého otestují proti Fürthu

Lze očekávat, že mu Slavia nabídne práci u juniorky nebo mládeže, je ovšem otázkou, za jakých finančních podmínek. Dlouhé čekání na jakýkoli kontakt od nového exekutivního šéfa klubu může signalizovat, že Vaniak nemusí být zrovna aktuální prioritou Slavie...

Do klubu se navíc po letech působení v Anglii podle všeho vrací Radek Černý (39 let), jen o tři roky mladší než Vaniak. Černý patrně ještě v nové sezoně bude krýt záda Kamilu Čontofalskému (35 let) - a pak se může stát dalším z kandidátů na trenérskou práci s gólmany uvnitř klubu.

"Radek odjel s námi na soustředění do Rakouska, bylo domluveno, že přípravný zápas s Krasnodarem odchytá Čontofalský a Černého postavíme proti Fürthu," říká Šeterle.

Martin Berkovec (24 let) bude hostovat v Bohemians Praha 1905, kde neprodloužili smlouvu brankáři Radku Sňozíkovi. Na soupisce Slavie je ještě 24letý gólman Matej Rakovan.

reklama