Čech čaroval, ale Superpohár vyhrál po penaltách Bayern

FOTO Ribérymu modlitba vyšla. Dal gól a řídil oslavy
Franck Ribéry drží nad hlavou trofej pro vítěze Superpoháru.
Ten začíná už před zápasem. O Ribérym je známo, že je věřící muž a před zápasem se uprostřed hřiště s hlavou v dlaních rychle pomodlil.
Pak ale musel být jako ve snách, protože už po osmi minutách Bayern inkasoval.
Autorem gólu byl Fernando Torres.
30. 8. 2013 23:55
Fotbalisté Bayernu vyhráli v pražském Edenu Evropský superpohár, když porazili Chelsea v penaltovém rozstřelu.

Praha - Pořádné drama zažil pražský Eden, který hostil Evropský superpohár. Nakonec ho ovládl vítěz Ligy mistrů Bayern Mnichov, který po nerozhodném stavu 2:2 v prodloužení porazil Chelsea na pokutové kopy 5:4.

Skvělými zákroky se hlavně v nastaveném čase blýskl český brankář Petr Čech, k trofeji ale Blues nedovedl. Osm sekund před vypršením prodloužení totiž srovnal Martínez.

Následný penaltový rozstřel pak rozhodlo selhání Lukaka v páté sérii. Bayern slaví zisk Superpoháru vůbec poprvé.

Chelsea těžila z brejků

Mašina produkující nádherné fotbalové představení se začala ve vysokých obrátkách rozbíhat už od úvodních minut.

Pod kotel přitápěl především Bayern, ovšem už v 8. minutě otevřela skóre naopak Chelsea. Přihrávku Schürrleho z levé strany přetavil v gól střelou z první Torres.

Srovnat mohl ve 22. minutě Ribéry, jenže jeho zatočenou střelu vyškrábl na roh pozorný Čech. Francouzský středopolař se sice v utkání dlouho zastřeloval, rozhodně však vynikl víc, než na druhém křídle Robben.

Jeden z jeho mála světlých momentů přišel krátce před přestávkou, když po zasekávačce periferně vyslal rozběhnutého Müllera, před nímž musel skluzem hasit Cahill.

Ribéry se dočkal

Po změně stran se bavorský celek dočkal vyrovnání. Štěstí se usmálo na do té doby v koncovce se trápícího Ribéryho, jemuž vyšla pohotová střely z hranice vápna.

Mnichovští dostali křídla a díky skvělému presinku dusili Chelsea na její polovině. Londýnský klub však podnikal rychlé brejky a častokrát byl skórování mnohem blíž.

Torresovi chybělo při hlavičce pár centimetrů, Oscar sám před Neuerem trefil brankářovy nohy a Ivanovičovu hlavičku zastavilo břevno.

Mourinhův tým si však sám zadělal na problémy, když se za brutální šlapák nechal pět minut před koncem normální hrací doby vyloučit Ramires.

I v oslabení Chelsea skórovala

´Blues´ si však z nepříznivého rozložení sil nic nedělali a šli hned v úvodu prodloužení opět do vedení. Po levé straně pláchl Hazard a po následné kličce do středu prostřelil Neuera podruhé.

Chelsea už nechtěla riskovat, a tak vše vsadila na defenzivu. Jenže zabránit tomu, aby si Bayern vytvářel v přesilovce šance, prostě nejde. A tak musel začít předvádět své kouzelnické umění brankář Čech.

Ve druhém prodloužení vychytal gólové hlavičky Mandžukiče a Martíneze, tváří v tvář zneškodnil šanci Götzeho a v samém závěru vyškrábl přímý kop Ribéryho.

Čech se hrdinou nestal

Nestačil až na poslední zoufalý pokus Bayernu, kdy zblízka doklepl míč za jeho záda Martínez.

Hrdinou se mohl stát i v penaltovém rozstřelu, dvakrát byl blízko k tomu, aby chytil pokusy Lahma a Shaquiriho, jenže neuspěl. A když v páté sérii nedorovnal Lukaku, bylo jasné, že skvělou bitvu opanoval Bayern.