reklama

Čech: Nechápu, proč reprezentace musí hrát v červnu

Petr Čech. Petr Čech. autor: Reuters
Fotbalista prý potřebuje na odpočinek aspoň 4 týdny

Vysoký Újezd - Brankář Petr Čech označil červnový termín pro přípravné a kvalifikační zápasy fotbalových reprezentací za nešťastný.

Podle něj potřebují fotbalisté po náročné sezoně alespoň čtyři týdny volna a reprezentační povinnosti jim v tom zabraňují.

Poté se prý nelze divit, že se řada hráčů z účasti na reprezentačních akcích omlouvá.

Čtěte také:
Do Japonska bez Rosického a Baroše. S Gebrem a Pilařem
Fanoušci Blues: Nejlepší v Chelsea byl letos Petr Čech

"Červnový termín je nešťastný. Hrát se může, proto se hraje. Pro mě je ale nepochopitelné, že třeba Bundesliga skončila před dvěma týdny, teď ti hráči musí odehrát dva zápasy za reprezentaci, takže se musí udržovat v kondici, a pak budou mít jen deset dní na to, aby si odpočinuli, než jim začne příprava," prohlásil Čech na setkání s novináři.

"Přitom podle mě je třeba na správný odpočinek po sezoně tak čtyři týdny," dodal.

Slíbil jsem Bílkovi, že pojedu místo Laštůvky

Sám nakonec jede s českou reprezentací do Japonska na přípravný turnaj Kirin Cup.

"Byli jsme s trenérem Bílkem domluveni, že když bude Honza Laštůvka zdravý, tak pojede on. Má asi čtyřicet pozvánek, ale žádný start, tak jsme chtěli, aby ty zápasy odchytal on. Ale jelikož se zranil, tak jsem slíbil, že pojedu," vysvětlil Čech.

Japonsko - Paraguay: fanoušci Fanynky připraveny, osmifinále mezi Japonskem a Paraguají může začít Foto: Sport

I on tak nebude moci odpočívat tak, jak by si představoval. "Měl jsem týden volno, ale musel jsem se udržovat v kondici. Pouze na tři dny jsem jel s dětmi do Disneylandu v Paříži. Tam jsme si to užili. Po návratu z Japonska budu mít dva a půl týdne volno," dodal.

V Japonsku je český brankář díky svému působení v Chelsea hodně populární, sám je proto zvědavý, co ho tam bude čekat.

"Nikdy jsem tam nebyl, takže se na tu zkušenost těším. Uvidíme, jaká bude atmosféra. Nechám se překvapit," řekl Čech, který očekává, že odchytá minimálně jeden zápas.

Buď proti domácímu Japonsku, nebo proti Peru. "Bylo by divné, kdybych tam po sezoně jel, a pak nechytal. Proto si myslím, že minimálně jednou nastoupím. Určitě bych nechtěl chybět v zápase proti Japonsku," prozradil.

S Japonskem nám zápasy nikdy nešly

Přestože do Japonska jede tým výrazně oslabený, Čech se to snaží brát pozitivně.

"Vždycky se může stát, že bude hodně zraněných. Je proto dobře si vyzkoušet jiné hráče. A reprezentační zápas žádné ligové utkání nenahradí. Proto to pro všechny hráče, kteří tam pojedou, bude další velká zkušenost," řekl Čech.

MS - trénink Foto: Reuters

Je rád i za konfrontaci s asijským a jihoamerickým fotbalem.

"Co se pamatuji, tak nám zápasy s Japonskem nikdy nešly. Prohráli jsme s nimi na mistrovství světa dvacítek i přípravu na EURO 2004. Je to úplně jiný fotbal a je vždycky dobrá zkušenost hrát proti soupeři, který je tak odlišný," dodal.

Ještě před úterním odletem ho čekají společenské akce. Nejprve bude členem fotbalového týmu na golfovém turnaji proti umělcům, večer pak je hlavním kandidátem na zisk Zlatého míče pro nejlepšího českého fotbalistu.

"Na golf se těším. Mám ale dva nepřátele: málo času kvůli hodně zápasům a počasí. Když mi vyjde volno, tak většinou lije. To mi brání, abych hrál pravidelně. Navíc mám malé děti, které jsou priorita. Proto hraju jen párkrát do roka a je to na mém golfu vidět," řekl Čech.

"V tomto smyslu je golf nemilosrdný, tak uvidíme, jak bude ke mně milosrdný dnes."

reklama