Češi Ibrahimovice uhlídali a ve Švédsku ubojovali remízu 1:1

Švédská tajenka. Vyřešil Vrba všechny otazníky před nominací na Euro?
Češi sice ubránili kanonýra Zlatana Ibrahimovice, ale nakonec ani na severu na devatenáctý pokus pod koučem Vrbou nedokázali uhájit čisté konto. Z trávníku odešli po remíze 1:1.
Reprezentanti si sice spravili chuť po čtvrteční prohře 0:1 se Skotskem, na druhou stranu v přípravě pod koučem Pavlem Vrbou vyhráli jediné z devíti utkání.
Vrba udělal oproti duelu se Skotskem devět změn v sestavě. Opět od začátku hráli jen Darida a Sivok, který měl při absenci zraněných opor Rosického, brankáře Čecha či Plašila kapitánskou pásku. Poprvé v zahajovací sestavě reprezentačního A-týmu nastoupil sparťan Mareček.
Kanonýr Paris St. Germain Ibrahimovic poprvé zahrozil v šesté minutě, kdy ho chybou při rozehrávce poslal do úniku Sivok a hosty zachránil od gólu brankář Vaclík.
29. 3. 2016 22:22
Dva góly a remíza. To je konečný účet přátelského duelu české fotbalové reprezentace proti Švédsku, která veze ze Stockholmu výsledek 1:1. Svěřenci Pavla Vrby od 14 minuty prohrávali, ale ještě v prvním poločase vyrovnal Matěj Vydra.

Stockholm - Dva góly a remíza. To je konečný účet úterního přátelského duelu české fotbalové reprezentace proti Švédsku, která veze ze Stockholmu výsledek 1:1. Svěřenci Pavla Vrby od 14. minuty prohrávali, ale ještě v prvním poločase vyrovnal Matěj Vydra.

"Uhráli jsme bod na hřišti soupeře, který bude hrát na mistrovství Evropy, toho si cením. Jsem rád, že se nám podařilo vyrovnat po velice zajímavé akci. Druhý poločas mi přišel už hodně takticky vedený a i proto asi žádný gól nepadl," řekl v rozhovoru pro Českou televizi Pavel Vrba.

Vaclík inkasoval a chytil dvě šance

Češi začali proti Švédům velice lehkovážně a chybovali při rozehrávce. Sivokovo zaváhání mohl potrestat Ibrahimovic, ale Vaclík jeho střelu do branky nepustil. Žluto-modří potvrdili aktivnější start gólem. Olsson utekl po levé straně, našel ve vápně Berga, a ten se trefil přesně k tyči.

Svěřenci trenéra Vrby se následně přeci jen trochu probrali. Gebre Selassieho střelu však gólman Isaksson zneškodnil. Češi zase se štěstím přestáli šanci Forsberga, jemuž střela z vyložené pozice před brankou nesedla.

Ve 26. minutě se české reprezentaci povedlo vyrovnat. Sivok odcentroval ze složité pozice na čáře, Matěj Vydra se opřel do balonu hlavou a s tečí bránícího Olssona srovnal na 1:1. Hosté pak převzali iniciativu, nicméně proti Vydrovi v další šanci rychle vyběhl Isaksson a nebezpečí zažehnal odkopem.

Druhá půle gól nepřinesla

Do druhé půle vstoupili Češi beze změny a znovu to byl dobrý nástup do poločasu. Vaclík musel zasahovat proti Hiljemarkovi, Ibrahimovic o něco později hlavičkoval vedle. Na hřiště se mezitím vedle Frýdka a Šurala dostal také debutant Brabec.

Střídání na obou stranách však hru spíše utlumila a hrál se takticky svázaný fotbal. V závěru ještě Miloševič pozlobil českou obranu, když se uvolnil po rohovém kopu, avšak hlavou nemířil přesně. Češi na předměstí Stockholmu nezazářili, ale ani nepropadli. Na švédské půdě uhráli v dalším přípravném utkání před evropským šampionátem remízu.

Přípravné fotbalové utkání ve Stockholmu:

Švédsko - ČR 1:1 (1:1)
14. Berg - 26. Vydra. Rozhodčí: Nijhuis - Van de Ven, Schaap (všichni Niz.). Bez karet. Diváci: 18.745.

Švédsko: Isaksson - Salomonsson (81. Lustig), Granqvist, Lindelöf (65. Milosevic), Olsson - Durmaz (46. Larsson), Lewicki (63. Wernbloom), Källström (46. Hiljemark), Forsberg - Ibrahimovic, Berg (46. Guidetti). Trenér: Hamrén.

ČR: Vaclík - Gebre Selassie, Sivok (60. Brabec), Suchý, Pudil - Darida (59. Frýdek), Mareček (72. Rada) - Skalák (60. Šural), Kolář (86. Dočkal), Krejčí - Vydra (72. Necid). Trenér: Vrba.