reklama

Vaňkův dealer dostal šest let. Když děláte takový byznys, nesmíte jezdit v lamborghini, říká advokát

Ondřej Vaněk Ondřej Vaněk autor: ČTK
Drogový dealer Vítězslav Meišner byl nepravomocně odsouzen na šest let vězení. Kvůli křivé výpovědi ale může být trestně stíhán i fotbalista Ondřej Vaněk.

Praha - Vítězslav Meišner, v jehož kauze vypovídali fotbalisté Ondřej Vaněk a Jan Kopic, byl za distribuci drog odsouzen k šesti letům vězení. Trest mu dnes uložil pražský městský soud, rozhodnutí není pravomocné. 

Dealer Kopicovi stále dluží, obhájce Meišnera trvá na účasti Vaňka. Trhá v Brně bankovky, říká Dealer Kopicovi stále dluží, obhájce Meišnera trvá na účasti Vaňka. Trhá v Brně bankovky, říká Čtěte zde

"Trest je sice tvrdý, nicméně spravedlivý. Vzhledem k tomu, že se státní zástupkyně odvolala, tak musím nadále hájit zájmy svého klienta, takže se odvolávat budu," uvedl Meišnerův právník Luděk Růžička. "Můj klient si to podělal sám. Nemůžete jezdit v lamborghini, když děláte takový byznys," dodal Růžička.

Meišner podle rozsudku dodával extázi či kokain i Vaňkovi, Kopic mu zase půjčil půl milionu korun. Oba fotbalisté v kauze figurují jako svědci, Vaněk užívání drog popřel. Předsedkyně senátu zároveň dala státní zástupkyni ke zvážení trestní stíhání Vaňka pro křivou výpověď.

"V odposleších hovořil Vaněk o kamagře a kokeši. Je sice pravdou, že pivovar Kokeš existuje, ale není možné, aby kombinace piva Kokeš a kamagry způsobila halucinogenní účinky," vysvětlila soudkyně Monika Křikavová. "Pokud by pan Vaněk nevypovídal, jistě by byl v mnohem příznivější situaci," dodala Křikavová.

Vaněk nejspíš bude stíhán

K možnému trestnímu stíhání fotbalisty Vaňka se vyjádřil i právní zástupce Meišnera. "Myslím, že paní soudkyně velmi dobře ví, že ten trestný čin se odehrával jinak, než byl vyšetřován. Soudkyně i ví, kdo by mohl být tím odběratelem kokainu na poměrně čisté bázi. Tohle určitě nemohli být lidé pohybující se na diskotékách. Nicméně v zájmu svého klienta se dále nebudu vyjadřovat."

"Pana Vaňka jsem se během líčení ptala, zda si je vědom následků křivé výpovědi. Sdělil mi, že ano. Takže s největší pravděpodobností ke trestnímu stíhání dojde," uvedla státní zástupkyně Ivona Horská.

Co řekl Ondřej Vaněk před soudem?

Otázka: Pane svědku, čeho jste si měl dát půlku?
Vaněk: To je Kamagra, abyste měli co nejlepší sex. To je prášek pro kluky, prostě to spolknete.

Otázka: Co je to "kokeš"?
Vaněk: Pivo, značka piva.

Otázka : Co znamená, že když si na to dáte ten bílej, že vás to zabrzdí?
Vaněk: Že když si dáte moc alkoholu, tak vám to nepomáhá.

Otázka : Proč jste si před vyšetřovatelkou na Kamagru nevzpomněl?
Vaněk: To nevím, teď se mi to vybavilo.

Otázka: Jste si vědom následků křivé výpovědi?
Vaněk: Já neříkám nic špatného.

Policie sledovala bývalého hráče pokeru Meišnera od roku 2015 a odposlouchávala mu telefon. Zachytila i řadu jeho hovorů s Vaňkem v době, kdy jako záložník hrál za Plzeň.

Fotbalista mu mimo jiné sděloval, že jde na diskotéku a "zkusí prášek", který je "dobrý s kokešem". Jindy říkal "potřebuju to pro kluky z Plzně" nebo "když je volno, tak všichni hulí".

Vaněk, který v současné době hraje v ruské Ufě, některé odposlechy komentoval tak, že byl opilý nebo že "machroval". Jeho jméno však dnes zaznělo přímo ve výrokové části rozsudku, a to v té souvislosti, že Meišner Vaňkovi a dalším lidem poskytoval drogy, a to zpravidla po předchozích telefonických domluvách a opakovaně.

Hráč Plzně Kopic soudkyni potvrdil, že Meišnera zná přes Vaňka a že mu na Vaňkův popud půjčil 500 000 korun zhruba měsíc poté, co se seznámili. O tom, že by "Víťa" prodával drogy, prý nevěděl, stejně jako netušil, nač Meišner peníze potřebuje.

Nadvláda Španělů, německé duo a Schick na hrotu. Podívejte se na nejdražší jedenáctku "malého" Eura Nadvláda Španělů, německé duo a Schick na hrotu. Podívejte se na nejdražší jedenáctku "malého" Eura Prohlédněte zde

Vaněk měl podle informací ČTK na Kopice velký vliv. Znal se s ním už z Jablonce a v Plzni byl jeho nejbližším kamarádem.

Za národní tým nastoupil Vaněk naposledy v září 2015, tehdy byl jako spolujezdec u noční havárie spoluhráče Davida Limberského.

reklama