reklama

Hašek má Spartě zaplatit přes 20 milionů. Sbor rozhodců potvrdil původní verdikt

Martin Hašek v době, kdy nosil dres Sparty Martin Hašek v době, kdy nosil dres Sparty autor: Milan Kammermayer
Bývalý fotbalista pražské Sparty Martin Hašek má zaplatit letenskému klubu kompenzaci ve výši 800 tisíc eur (přes 20 milionů korun) plus úroky za neoprávněnou výpověď.

Rozhodl o tom sbor rozhodců v druhoinstančním řízení, který dnes potvrdil verdikt z první instance. Podle Haškovy právní zástupkyně Markéty Vochosky Haindlové se fotbalista obrátí na mezinárodní sportovní arbitráž CAS.

Pětadvacetiletý záložník, který aktuálně hraje za Würzburg ve druhé německé lize, se dostal do sporu se Spartou loni v lednu, kdy odmítl odcestovat na soustředění do Španělska. Poté, co se nedohodl na přestupu do Maccabi Haifa, byl přeřazen do B-týmu. Po dalších neshodách podal 12. března jednostrannou výpověď. Důvody pro ni však byly neoprávněné, konstatoval sbor rozhodců v říjnové první instanci a následně po Haškově odvolání verdikt zopakoval i nyní v druhoinstančním a rozšířeném pětičlenném složení.

"Vedení klubu společně s právním zástupcem dokument důkladně prostuduje a zváží další postup," uvedla dnes Sparta na svém webu.

Tribunál se zabýval i hráčovým nárokem na zaplacení kompenzace ve výši šest milionů korun. Ani tento požadavek nebyl Haškovi přiznán.

Otevřená zpověď Haška juniora o válce se Spartou: A nakonec se rozhodli mě zničit Otevřená zpověď Haška juniora o válce se Spartou: A nakonec se rozhodli mě zničit Čtěte zde
reklama