reklama

Hubáček ukončil kariéru, ve Zlíně bude pravou rukou Grygery

Štěpán Vachoušek a David Hubáček na Galavečeru ePojisteni.cz ligy Štěpán Vachoušek a David Hubáček na Galavečeru ePojisteni.cz ligy autor: Milan Kammermayer
Fotbalista David Hubáček ukončil ve svých čtyřiceti letech hráčskou kariéru. Ve Zlíně zůstane jako funkcionář.

Zlín - Do nové sezony první fotbalové ligy už nezasáhne David Hubáček, který se rozhodl ve 40 letech ukončit hráčskou kariéru. Během ní nasbíral v dresu Zlína a Slavie 309 ligových startů, získal dva tituly a letos se Zlínem Český pohár. Ve zlínském klubu bude nyní působit jako funkcionář.

Rekordman derby Hubáček věří Slavii: Sýkoru může Šilhavý bez problému nahradit, říká Rekordman derby Hubáček věří Slavii: Sýkoru může Šilhavý bez problému nahradit, říká Čtěte zde

"Roky nejdou zastavit. Sice mě zdravotně nic nebrzdí, ale přece jen: mládí vpřed," řekl Hubáček pro Zlínský deník. "Už před rokem jsem byl připravený na to, že může nastat konec. Jsem rád, že jsem si mohl kariéru natáhnout co nejdéle. Po čtyřicítce není místo na sentiment, vrcholový sport se ubírá jiným směrem," dodal.

Zlínský rodák rozdělil kariéru mezi rodné město a Slavii, za kterou hrál v letech 2005 až 2013. Byl u největších úspěchů Sešívaných, když se Slavií získal dva tituly a zahrál si i Ligu mistrů.

Poslední čtyři roky strávil opět ve Zlíně, kde sice už v této sezoně tolik nenastupoval, i tak ale byl u největšího úspěchu klubu v podobě triumfu v Českém poháru a postupu do základní skupiny Evropské ligy. Tu si už nezahraje, měl by u toho ale být jako funkcionář.

"Měl bych být pravou rukou sportovního manažera Zdeňka Grygery, ale o úplných detailech jsme se ještě nebavili. Jde o to, že budu k dispozici jak vedení, tak týmu," dodal Hubáček.

reklama