reklama

Konečně dostal šanci, ale až poté, co se zranil Drchal. Lafata vystřelil Spartě vítězství nad Zlínem

Typická gólová oslava Davida Lafaty Typická gólová oslava Davida Lafaty autor: Milan Kammermayer
Nejlepší ligový střelec David Lafata si při výhře fotbalistů Sparty 2:1 připsal 198. gól v nejvyšší soutěži, ale k překonání dvoustovky se nijak neupíná.

Praha - Útočník David Lafata se proti Zlínu dočkal první ligové branky od konce září. Naposledy se prosadil v osmém kole proti Teplicím, pak ale vypadl ze sestavy a sbíral starty po minutách.

"Od té doby jsem vlastně nehrál, takže zase tak dlouhé čekání to nebylo," řekl novinářům. Také proti Zlínu začal zápas na lavičce a do hry se dostal až po půlhodině za zraněného Václava Drchala.

"Každý chce hrát, ale trenér se rozhodl. Já trénuju naplno a čekám na šanci," uvedl Lafata, kterému na gól na 2:0 přihrál jiný střídající hráč Costa. "Byla to od Kostíka krásná přihrávka. Já se hlavně snažil to nepřekopnout a trefit branku," uvedl šestinásobný nejlepší střelec první ligy.

Pro Lafatu šlo o 198. gól v nejvyšší soutěži, ale ke dvoustovce se neupíná. "Vůbec na to nemyslím. Ale budu snažit a uvidíme, jestli to vyjde," prohlásil útočník, který má na dva zbývající góly tři kola. "Všechno jde stihnout. Ale uvidíme, jestli ještě dostanu šanci. My hlavně potřebujeme ty poslední tři zápasy vyhrát," dodal.

Lafata a Stanciu se postarali o těsnou výhru Sparty nad Zlínem, drama zařídil ke konci Ekpai Lafata a Stanciu se postarali o těsnou výhru Sparty nad Zlínem, drama zařídil ke konci Ekpai Čtěte zde

Proti Zlínu navíc nemuselo zůstat jen u jedné branky. Lafata se v dobré pozici několikrát rozčiloval, že mu spoluhráči nepřihráli. "Myslím, že jsme to mohli dohrát v klidu. Za stavu 2:0 jsme moc vymýšleli, místo abychom to dohráli do góla a pak mohli něco vymýšlet. Zbytečně jsme to zdramatizovali," uvedl.

Lafatovi v létě končí ve Spartě smlouva, ale zatím ještě neví, co přinese budoucnost. "Uvidíme. Ještě mám čas. Čekají nás tři zápasy a pak uvidíme, jak to všechno dopadne. Všechny varianty jsou možné," prohlásil.

reklama