reklama

Koronavirus ve Slavii. Mistři předčasně ukončili soustředění a musí na samotku

Ilustrační foto. Ilustrační foto. autor: Milan Kammermayer
Fotbalová Slavia kvůli pozitivnímu testu na koronavirus u jednoho z hráčů předčasně ukončila soustředění v Rakousku a vrací se do České republiky. Podle Ligové fotbalové asociace začátek nového ročníku, který odstartuje už příští týden, zatím v ohrožení není, je však potřeba počkat na výsledky šetření Hygienické stanice hlavního města Prahy.

O nákaze covid-19 u jednoho z hráčů informoval na sociální síti twitter šéf klubu Jaroslav Tvrdík a potvrdily to i internetové stránky červenobílých. Nakažený byl umístěn do karantény. Izolace čeká po návratu do Prahy i zbytek mistrovského celku minimálně do výsledků dalších testů, kterým by se Slavia měla podrobit ve středu.

Český koeficient padl na hranu průšvihu, Sparta je ale blízko skupině Evropské ligy Český koeficient padl na hranu průšvihu, Sparta je ale blízko skupině Evropské ligy Čtěte zde

Pozitivní nález odhalily testy, které tým Slavie absolvoval v pondělí. "Následný postup jsme konzultovali s Hygienickou stanicí hlavního města Prahy, která nařídila hráči s pozitivním nálezem domácí karanténu a zbytku mužstva doporučila návrat do České republiky," uvedl mluvčí klubu Michal Býček.

Podle serveru iDNES.cz by měl celý tým po návratu zůstat v hotelu v pokojích po jednom. Jak uvedla ředitelka Hygienické stanice hlavního města Prahy Zdeňka Jágrová, další testy podstoupí Slavia nejspíš ve středu a podle výsledků se rozhodne o dalším postupu včetně případného umístění celého týmu do karantény.

"V tuto chvíli je ale předčasné předjímat další vývoj a je třeba počkat na výsledky šetření hygienické stanice a na případná přijatá opatření. Zahájení nového soutěžního ročníku však v tuto chvíli není nijak ohroženo," uvedla v prohlášení Ligová fotbalová asociace, která nejvyšší soutěž řídí.

Předčasné ukončení soustředění v Laa an der Thaya pro Slavii znamená komplikaci před blížícím se startem nové sezony první ligy. Ta pro obhájce titulu má začít už příští týden v neděli 23. srpna na hřišti Českých Budějovic. V předkole Ligy mistrů se má Slavia představit až v polovině září.

"Karanténa Slavie s možností dílčího tréninkového procesu podle výsledků pátečních testů je předběžně nařízena do 24. 8. 2020," napsal na sociální síti šéf klubu Jaroslav Tvrdík.

Pražané v Rakousku stihli odehrát dva přípravné zápasy, nejprve si poradili 5:0 se St. Pöltenem a poté porazili 3:1 Fehérvár. Kvůli nákaze přišla Slavia o oba zbývající duely. Dnes měla nastoupit proti Štýrskému Hradci a v pátek v generálce na ligu proti Austrii Vídeň.

Pro Slavii jde o druhý případ nákazy v klubu. V květnu před obnovením první ligy po přestávce zaviněné pandemií byl koronavirus objeven u jednoho z fotbalistů širšího kádru. Celek z Edenu kvůli tomu tehdy zrušil přípravný duel s Jihlavou a tým strávil dva dny v karanténě.

reklama