reklama

Nepřesvědčivá Slavia to jen klohní, Plzeň už titul asi dotáhne, míní Petržela. A Sigma? Úžasná

Fotbalisté Plzně slaví vítězství nad Bohemians. Fotbalisté Plzně slaví vítězství nad Bohemians. autor: ČTK
Proč Plzeň válcuje ligu? A kdo je největším překvapením? Vlastimil Petržela, někdejší výborný útočník a nyní velmi zkušený trenér, glosuje aktuální ligové kolo.

Komentář - Plzeň, ta to měla tentokrát hodně těžké. Bohemka je zarputilá, dobře brání, má výborně organizovanou hru. Po první půli, kterou Viktorka prohrála 0:1, jsem si myslel, že domácí ten zápas ani nevyhrají.

Vlastimil Petržela

Narozen: 20. července 1953

Hráčská kariéra: Bývalý reprezentační útočník, nastupoval za Zbrojovku Brno nebo Cheb, vrchol kariéry zažil ve Slavii Praha (1982-85).

Trenérská kariéra: Začínal ve Slavii, prošel i Spartou, Libercem, Bohemians 1905 nebo Mladou Boleslaví. V roce 2002 odešel do Zenitu Petrohrad, který  hned přivedl k druhému místu v ruské lize. Na jaře 2006 postoupil s mužstvem až do čtvrtfinále Poháru UEFA, čímž dosáhl dosud největšího mezinárodního úspěchu v klubové historii. Poslední velký úspěch zaznamenal s Baníkem Ostrava, se kterým se v uplynulé sezoně vrátil do HET ligy.

Pro Aktuálně.cz zkušený kouč pravidelně glosoval nejvyšší fotbalovou ligu

Devět odehraných kol je ještě hodně málo, ale myslím, že už to Plzeň k titulu dotáhne. Ohrozit ji může jen Slavia, ale ta by se musela zmátořit. V tomto ročníku hraje dost nepřesvědčivě, na tu sílu, jakou má, by měla vyhrávat zápasy čtyři, pět nula. A ne to klohnit jako v aktuální sezoně.

Trenér Vrba v Plzni postavil starou partu, na kterou se může spolehnout. Hráči se znají navzájem, to je velká výhoda. Také si zjednal větší morálku, po jeho odchodu k reprezentaci to v kabině bylo asi trochu uvolněné. A hlavně - ti kluci kopat umějí, já se na ně rád dívám.

O poločase poslal trenér na hřiště Zemana a Bakoše a výkon Plzně šel nahoru. Zeman je výborný hráč a vždycky byl výborným hráčem, ale museli jste ho držet pod krkem. Teď už je starší a rozumnější. I když mu ještě občas rupne v hlavě a nechá si na ni dát zelenou nebo fialovou barvu… Ale co se týče fotbalu, je to vynikající záložník, má skvělou kopací techniku. A Marek Bakoš? Kdybychom ho měli tady v Ostravě, tak bychom neměli žádný problém.

Kdo mě ale pořád udivuje, to je Michael Krmenčík. Trénoval jsem Vlašim, on tam kopal přede mnou. Vím, že ho tam moc nestavěli, a když ho poslali na hřiště, tak na něj fanoušci nadávali. Následně jsem ho zaregistroval v Ostravě, kde měl některé výkony vynikající, v Dukle hrál taky slušně. A teď v Plzni mu to střílí skvěle. Není žádný super technik, hraje jednoduše. Jde do všeho naplno a dokáže si najít místo, kde má být. 

Lafatu jsem ani nezaregistroval

V sobotu to zase byla ta Sparta, která se mi nelíbí. Nepochopím, jak se mohl její výkon od vítězství nad Teplicemi tolik změnit.

Třeba soudě podle toho, jak hrála Dukla s Baníkem, bych nikdy neřekl, že může Spartu porazit. A neměla k tomu daleko, byla lepší hlavně ve druhé půli. Letenští se do šancí vůbec nedostávali, nedokázali se proti obraně domácích prosadit. Dukla hrála velice dobře.

Jedinou velkou příležitost měl Vašek Kadlec, který teď podává výborné výkony, ale v sobotu na to byl sám. Až o poločasové přestávce jsem zjistil, že hraje taky Lafata.

Stramaccioni po remíze na Dukle připustil možnost odvolání. Nic ale nevzdávám, dodal bojovně Ital Stramaccioni po remíze na Dukle připustil možnost odvolání. Nic ale nevzdávám, dodal bojovně Ital Čtěte zde

Velmi příjemně mě překvapuje útočník Dukly Honza Holenda. Znám ho dlouho, prolezl se mnou Rusko. Hraje dobře, je vysoký, rychlý, důrazný. Dokonce jsem ho lanařil do Baníku, ale chtěl zůstat v Praze, sem ho samozřejmě nedostanete. A to jsem ani nevěděl, že je schopný zahrát takhle kvalitně.

A Olomouc, která teď vyhrála v Jihlavě? To je úžas pro všechny. Je to stejný případ jako Plzeň, mužstvo drží pohromadě.

Všichni si myslí, že nakoupí deset hráčů a budou vyhrávat. To je takový nesmysl! Baník na to koneckonců taky dojel. Takové zásahy jsou zbytečné, mužstvo by se mělo nechat pohromadě. Podívejte se na Olomouc - doplní kádr na jednom, maximálně na dvou místech. A jaké výkony podává.

Jihlava byla i proti nám velice slabá, v mých očích je jedním z kandidátů na sestup. Ale i tak - Olomouc jí mohla dát osm gólů…

Já jsem věděl, že bude hrát dobře. Předpokládal jsem, že oba nováčci se budou držet v tabulce do desátého místa. Ale že Olomouc bude po devíti kolech druhá, to jsem netušil. A přeju jí to.

A jestli se postupně propadne tabulkou? To se nestane. Druhé místo asi neudrží, protože na špici se budou rvát ti tři vlčáci. Ale v každém případě může skončit hodně vysoko.

Plzeň je mistrem, Brno a Jihlava sestupují. Projděte si výsledky, tabulku i statistiky HET ligy Plzeň je mistrem, Brno a Jihlava sestupují. Projděte si výsledky, tabulku i statistiky HET ligy Prohlédněte zde
reklama