Mladá Boleslav vyhrála v Jablonci a vyhoupla se do čela ligy, tři body zajistil Přikryl

Aktualizováno 23. 9. 2016 23:03
Fotbalisté Mladé Boleslavi v předehrávce 8. kola nejvyšší fotbalové soutěže porazili Jablonec na jeho hřišti 2:1. Vítěznou branku vstřelil čtvrt hodiny před koncem Tomáš Přikryl. Svěřenci Leoše Kalvody se minimálně do zítřka vyšvihli do čela ligové tabulky.
Liga, Boleslav-Liberec: radost Boleslavi
Liga, Boleslav-Liberec: radost Boleslavi | Foto: Milan Kammermayer

Jablonec - Fotbalisté Mladé Boleslavi zvítězili v předehrávce 8. ligového kola v Jablonci 2:1 a nejméně do soboty poskočili do čela tabulky o dva body před Zlín. Hosté vedli po trefě Golgola Mebrahtua, v 63. minutě sice srovnal Stanislav Tecl, který předtím nedal penaltu, ale v 75. minutě rozhodl Tomáš Přikryl. Boleslav vyhrála počtvrté z posledních pěti kol, naopak Jablonci nevyšla odveta za prohrané finále domácího poháru a v lize nezvítězil už pošesté za sebou.

"Vyhráli jsme, takže jsem spokojen. Byly tam nějaké chyby, výkon nebyl takový, jaký jsme ukázali na Spartě nebo minule proti Slovácku. Kluci to ale odmakali se vším všudy a já si jen přeji, abychom v tom dále pokračovali," řekl na tiskové konferenci mladoboleslavský trenér Leoš Kalvoda.

Jabloneckému kouči Frťalovi vypadli před zápasem oba elitní stopeři Beneš s Pernicou a ve středu obrany tak nastoupila dvojice Vojtěch Kubista a Kouřil. A právě po zaváhání druhého jmenovaného otevřela Boleslav skóre.

Hostující Douglas da Silva poslal dlouhý balon na nabíhajícího Mebrahtua, který si šikovně obhodil Kouřila a přízemní střelou na zadní tyč překonal Hrubého. Australský útočník skóroval v pátém z posledních šesti soutěžních duelů a ve čtvrtém po sobě.

Mladé Boleslav po rychlém vedení dobře bránila a nepouštěla soupeře k velkým šancím. Z domácích v první půli zahrozili jen hlavičkující Doležal a po něm Mehanovič, jehož střelu ve 20. minutě vyrazil brankář Diviš.

To hosté byli nebezpeční hlavně po brejcích a dvakrát mohl zvýšit Mebrahtu. Nejprve z protiútoku po Chramostově přihrávce zamířil mimo a pak v 31. minutě sám před bránou trefil jen domácího gólmana.

Do druhé půle poslal jablonecký trenér střídajícího Tecla a domácí přidali. V 52. minutě pálil Doležal a Diviš pak vyrazil na roh. Po něm ve vápně po souboji s Kúdelou spadl Kouřil a rozhodčí Marek nařídil proti hostům pokutový kop. Tecl však z penalty překopl branku.

Po hodině hry měl další velkou šanci Mebrahtu, jenže znovu trefil jen domácího brankáře. Z následného rohu se neprosadil ani Hůlka a hosty pak zahozené možnosti mrzely. Na levé straně se totiž v 63. minutě probil Hybš, poslal centr do vápna a Tecl s pomocí břevna překonal Diviše. Dal první gól v lize od dubna.

Kouč hostů Kalvoda zareagoval na narůstající domácí převahu střídáním a nasadil zkušeného Mageru. Mladoboleslavští ožili a v 75. minutě znovu vedli. Pauschek se pustil do odvážného průniku, nacentroval do šestnáctky a Přikryl dostal balon z voleje přes domácího brankáře do sítě. Stejně jako Tecl skóroval v lize poprvé od dubna.

"Zápas se lámal poté, co jsme vyrovnali. Ve snaze získat tři body jsme se dopouštěli v obraně chyb, které hosté potrestali a své vítězství mohli znásobit," uvedl Frťala.

Za minutu tentokrát vyhrál další souboj s Přikrylem gólman Hrubý, který se v 84. minutě blýskl i proti Vukadinovičově střele a především Magerově dorážce. K vyrovnání to už ale Jablonci nepomohlo.

"Porážka mrzí, ale co se týče přístupu a nasazení, dnes není hráčům co vytknout. Musíme věřit, že dnešní zápas je odrazovým můstkem k nejbližšímu utkání, které bude již úspěšné. Série bez výhry se protáhla na šest zápasů, je to nepříjemné, nebudeme se schovávat. Nyní se ukážou morální vlastnosti hráčů," dodal Frťala.

8. kolo první fotbalové ligy:

FK Jablonec - FK Mladá Boleslav 1:2 (0:1)

Branky: 63. Tecl - 9. Mebrahtu, 75. Přikryl. Rozhodčí: Marek - Ratajová, Peřina. ŽK: Masopust, Mehanovič, Mihálik, Hybš - Kúdela, Přikryl. Diváci: 1741.

Jablonec: Hrubý - Nový, V. Kubista, Kouřil, Hybš - Hübschman - Masopust (46. Tecl), Jiráček, Mihálik (77. Wágner) - Mehanovič (61. Pospíšil) - Doležal. Trenér: Frťala.

M. Boleslav: Diviš - Pauschek, Douglas da Silva, Hůlka, Fleišman - Přikryl, Kúdela, Mareš (87. Takács), Kalabiška (64. Vukadinovič) - Mebrahtu, Chramosta (67. Magera). Trenér: Kalvoda.