reklama

Trenér Vrba by nejradši vyhrál každý zápas 4:0, směje se stoper Hejda

Lukáš Hejda Lukáš Hejda autor: Tomáš Liška
Ač je Lukáš Hejda stoper, může se na něj fotbalová Viktoria Plzeň spolehnout i v roli zakončovatele. V minulé sezoně se trefil šestkrát, proti pražské Dukle v úvodním kole nejvyšší soutěže vstřelil po přihrávce Patrika Hrošovského první gól Západočechů a odstartoval ofenzivní představení vicemistra.

Plzeň - Premiérovou branku Plzně v novém ročníku dal Lukáš Hejda po dohrané standardní situaci. "Všichni hráči Dukly vyběhli ven z vápna, snažil jsem se hlídat linii posledního hráče. Páťa Hrošovský mě viděl, měl hlavu nahoru, takže jsem čekal, že balon tam přijde. Hlídal jsem si, abych nebyl v ofsajdu, a pak už jsem to jen usměrnil na zadní tyč," popsal sedmadvacetiletý obránce akci z 11. minuty.

Plzeň vytasila drápy, rozstřílela Duklu 4:0. Je to povzbudivý výsledek, těšilo kouče Vrbu Plzeň vytasila drápy, rozstřílela Duklu 4:0. Je to povzbudivý výsledek, těšilo kouče Vrbu Čtěte zde

Vedení dodalo Viktorii klid. Dukla se musela tlačit více do ofenzivy, což plzeňské hře na brejky vyhovovalo. "Stáhli jsme se trochu do bloku, nechali jsme soupeře hrát, každou jejich chybu jsme ale potrestali," podotkl Hejda.

Úvod sezony se plzeňským fotbalistům povedl zejména z hlediska efektivity. Zatímco v minulém ročníku se Západočeši v zakončení občas trápili a na gól potřebovali mnoho šancí, v prvních dvou soutěžních duelech nastříleli šest branek. "Malinko se změnily tréninky. Kouč po nás chce, abychom se obránci i krajní záložníci více tlačili do koncovky a zatím to takhle funguje," konstatoval bývalý hráč Sparty, Jablonce a Příbrami.

V přípravě to přitom Plzni tolik nestřílelo, na soustředění v Rakousku podlehla Fürthu, Wolverhamptonu i Watfordu a dala jen dvě branky. Už úvodní zápas 3. předkola Ligy mistrů na hřišti bývalé Steauy Bukurešť (2:2) ale naznačil zlepšení.

"Co si vybavuju naše přípravy, nikdy to nebylo světoborné. Podle výsledků nám nikdy nešly. Mistrák je úplně o něčem jiném. Nevím, čím to je, že se nám v přípravě tolik nedaří. Samozřejmě jsme v nějaké zátěži, ale to každý soupeř," uvedl Hejda.

Plzeňský trenér Pavel Vrba už v předešlém působení ve Viktorii vedl svěřence k útočné hře, pevná obrana je pro něj ale podle Hejdy stejně důležitá. "Pan Vrba by nejradši všechno vyhrál 4:0. Je známé, že je ofenzivnější trenér, na nás vzadu ale lpí, abychom pořád zůstávali v přečíslení. Nemyslím si, že by ofenziva byla nad defenzivou."

Při zranění Romana Hubníka nastupuje ve stoperské dvojici s Tomášem Hájkem, který do Plzně přestoupil v lednu ze Zlína. "Obranu si dirigujeme tak nějak oba, nikdo není nadřazený. Mluvíme spolu i na hráče na stranách, máme to tak půl na půl," popsal Hejda spolupráci s o dva roky mladším stoperem.

reklama