reklama

Policie zveřejnila záběry chuligánů, kteří v Edenu házeli pyrotechniku mezi diváky

Pyrotechnika v hledišti při zápase pražské Slavie. Pyrotechnika v hledišti při zápase pražské Slavie. autor: Youtube.com
Pražská policie dnes na svém webu zveřejnila záběry desítky lidí, kteří podle vyšetřovatelů ohrožovali pyrotechnikou ostatní diváky při fotbalovém zápase na stadionu v Edenu. Stalo se tak 28. července v závěru duelu 3. ligového kola mezi Slavií a Olomoucí.

Policisté žádají veřejnost o pomoc při určení totožnosti zatím neznámých pachatelů, uvedla policejní mluvčí Eva Kropáčová. Informace mohou lidé volat na linku 158. Vyšetřovatelé ocení i další kamerové záznamy události.

Pyrotechniku na stadionu použilo několik slávistických fanoušků. "Z kamerových záznamů je zřejmé, že celkem 10 mužů na tribuně Jih v sektoru domácích použilo pyrotechniku, a to tím způsobem, že ji zapálili a následně ji házeli do vedlejšího sektoru hostí," uvedla Kropáčová.

Výtržníci svým jednáním ohrozili návštěvníky v sektoru hostů, i ve svém vlastním. Na tribunách přitom zápasu přihlíželi i rodiče s malými dětmi. "V okamžiku zapálení světlic vznikla v tomto sektoru panika a lidé se z místa snažili dostat co nejrychleji pryč," popsala policejní mluvčí. Dodala, že jen díky tomu, že nebyl sektor plně obsazen, našla většina z diváků poměrně rychlou únikovou cestu.

Kriminalisté už v případu zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu výtržnictví. V případě dopadení hrozí pachatelům dvouletý trest.

Kvůli nebezpečnému počínání části fanoušků při utkání s Olomoucí už dostala Slavia od disciplinární komise trest uzavření celého stadionu v Edenu na příští ligový zápas s Libercem. Předseda představenstva klubu Jaroslav Tvrdík trest označil za nespravedlivý a neadekvátní, protože do hostujícího sektoru naházelo pyrotechniku jen několik chuligánů z jedné skupiny fanoušků a zbytek diváků jejich čin odsoudil.

Slavia po incidentu přijala nový návštěvní řád, který umožní udělit při vážných prohřešcích doživotní zákaz vstupu do Edenu.

Komise zavřela Slavii stadion. Absurdní, prohra českého fotbalu, zlobí se Tvrdík Komise zavřela Slavii stadion. Absurdní, prohra českého fotbalu, zlobí se Tvrdík Čtěte zde
reklama