reklama

Slávisté zaplatí milionovou pokutu kvůli tomu, že odehráli poslední kolo na Strahově

Za to, že odehráli poslední kolo na Strahově, zaplatí slávisté pokutu milion korun. Za to, že odehráli poslední kolo na Strahově, zaplatí slávisté pokutu milion korun. autor: Milan Kammermayer
Slavia musí zaplatit pokutu milion korun za to, že odehrála poslední ligové kolo proti Brnu ve strahovském azylu. Došlo totiž k porušení licenčního řádu LFA.

Praha - Slavia Praha musí zaplatit pokutu milion korun za to, že odehrála poslední ligové kolo proti Brnu mimo svůj stadion Eden. Z důvodu termínové kolize s koncertem skupiny Rammstein získali slávisté mistrovský titul na Strahově.

Strahov se proměnil ve slávistický ráj. Pak se do noci slavilo ve Žlutých lázních Strahov se proměnil ve slávistický ráj. Pak se do noci slavilo ve Žlutých lázních Prohlédněte zde

Podle FAČR ale došlo k porušení licenčního řádu LFA, konkrétně článek 24/B, ve kterém se píše, že klub musí zaručit, aby mohl být stadion využíván během celého soutěžního ročníku k domácím soutěžním utkáním organizovaným LFA.

V dubnu přitom čínská skupina CEFC stadion Eden zhruba za miliardu korun koupila, ale koncert německé hudební skupiny nasmlouval ještě předchozí vlastník. Takovéto problémy by tedy Slavia v budoucnu řešit neměla.

Podle informací deníku Sport se Slavia neodvolala a milionovou pokutu bude muset zaplatit. Už počátkem června navíc disciplinární komise potrestala mistrovský klub za pyrotechniku a výtržnosti fanoušků během zmiňovaného utkání s Brnem pokutou ve výši 200 tisíc korun.

reklama