reklama

Dobrá zpráva pro ligu. Slávisté měli negativní testy a mohou znovu trénovat

Ilustrační foto. Ilustrační foto. autor: Milan Kammermayer
Fotbalisté Slavie se ode dneška mohou vrátit k tréninku. Pražský klub na svém webu oznámil, že všechny dnešní testy na koronavirus přinesly negativní výsledek.

Slávisté kvůli pozitivnímu testu u jednoho z hráčů v úterý předčasně ukončili soustředění v Rakousku a vrátili se do České republiky, kde byli všichni členové výpravy v domácí izolaci.

"61 testů negativních. Slavia může večer trénovat," napsal na twitter šéf Slavie Jaroslav Tvrdík. Podle něho původně nakažený fotbalista dnes testován nebyl, zůstal v karanténě a na test půjde příští týden v úterý.

Obhájci titulu mají odstartovat novou ligovou sezonu v neděli 23. srpna na hřišti Českých Budějovic, ale není jasné, zda tento termín stihnou. Podle standardní čtrnáctidenní karantény by slávisté měli být mimo hru do pondělí 24. srpna, ale na pondělním jednání Rady pro zdravotní rizika se bude jednat o zkrácení izolace na deset dní.

Ředitelka pražské hygienické stanice Zdeňka Jágrová dříve uvedla, že opatření, která bude muset Slavia přijmout, se budou upravovat podle počtu dalších nakažených ve vršovickém týmu.

reklama