reklama
18:30 • Fortuna:Liga • 8. kolo
2:4
1:1
Synot liga - AC Sparta Praha - logo
Sparta
Logo SK Dynamo České Budějovice
České Budějovice
  • 33. Moberg Karlsson
  • 63. Krejčí ml.
  • 14. Mészáros
  • 51. Brandner
  • 64. Javorek
  • 90+5 Brandner

Vítejte u online přenosu z utkání 8. kola Fortuna:Ligy mezi Spartou Praha a Dynamem České Budějovice. Utkání se odehraje v neděli 22. listopadu od 18:30.

Sparta Praha po koronavirové pauze ztratila svou stoprocentní bilanci ve Fortuna:Lize. Na půdě Plzně prohráli Pražané 3:1 a přepustili čelo soutěže svému rivalovi ze Slavie. Na tu aktuálně svěřenci trenéra Kotala ztrácejí z 2. místa 4 body, ale dnešní duel s Budějovicemi mají k dobru.

České Budějovice mají zcela opačné starosti. Po šesti kolech mají na svém kontě pouze 3 body a patří jim až předposlední pozice v tabulce. Výsledkově se Dynamo nevzpamatovalo ani po více než měsíční přestávce, na domácí půdě podlehlo Zlínu 1:2 a stále tak čeká na první letošní ligovou výhru.

Úvodní sestavy:

Sparta Praha: Heča - Vindheim, Plechatý, Lischka, Matěj Hanousek - Ladislav Krejčí ml., Pavelka - Moberg Karlsson, Dočkal (C), Plavšić - Juliš.

Náhradníci: Nita - Souček, Wiesner, Trávník, Minčev, Polidar, Patrák.

České Budějovice: Drobný - Čolić, Králik, Talovierov, Skovajsa - Brandner, Čavoš (C), Javorek, Šulc, Mészáros - Van Buren.

Náhradníci: Kerl - Kladrubský, L. Havel, P. Novák, Mršić, M. Valenta, Jánošík.

Rozhodčí: Hocek - Caletka, Batík

V minulém kole připravili Viktoriáni Spartě první ligovou porážku, o které rozhodli již během první půle.

Fortuna:Liga má dnes za sebou již dva duely. V tom prvním se v zápase mezi Brnem a Příbramí zrodila remíza 1:1 a ve Zlíně se mohl domácí Fastav radovat z vítězství 1:0 nad Viktorií Plzeň.

Na Letné je vše připraveno k úvodnímu hvizdu. Čeká se jen na příchod samotných aktérů.

Oba celky jsou již přítomny na hrací ploše. Domácí dnes nastoupí v retro dresech, pochopitelně v rudé barvě. Hosté rozehrají duel v černo-bílém provedení.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Hned v úvodu byl ve středu pole faulován Krejčí a Sparta bude moci v pohodě rozehrávat.

2.

Hanousek si počínal výborně ve sprinterském souboji proti Van Burenovi a uklidil míč k Milanu Hečovi.

3.

Rychlá kombinace ve vápně mezi Dočkalem a Julišem vyústila jen ve zblokovanou střelu. Poté byl na levé straně faulován Plavšić a veškeré dění se stěhuje před Drobného.

4.

Dočkalův nadýchaný centr ale doputoval přesně do náruče připraveného Drobného, jenž může založit další útok Dynama.

4.

Šulc se odvážně pustil do pokutového území, kde jej ale bez větších problémů odzbrojila defenzíva Sparty.

5.

Hosté pod tlakem na levé straně míč pouze odkopli do zámezí a Sparta bude za malou chvíli vhazovat.

6.

Krejčí se před pokutovým územím dostal do kontaktu s Van Burenem a po kontaktu se poroučel k zemi. Sudího však tato situaci nechala ledově klidným.

7.

Moberg Karlsson si dobře navedl míč na střelu a snažil se svůj technický pokus zakroutit ke vzdálenější tyči. Ke smůle Sparty však hostující bránu minul.

9.

Další atak Dynama po pravé straně přerušil Šulc a Sparta mohla vhazovat. Poté se jí však nepodařilo prostřednictví Dočkala přesně odcentrovat.

10.

Králik nyní nepustil k míči Moberga Karlssona a nechat doputovat balón do zámezí. Následuje odkop od brány Drobného.

11.

Teď se to pro hosty vyvíjelo velmi slušně. Van Buren se vyhnul ofsajdu a mohl postupovat na Heču. Budějovický útočník se ještě snažil najít přihrávkou Brandnera, ale jeho příhra byla hodně nepřesná.

Radomír Fukala
22. 11. 2020
reklama