reklama

Sparta jedná s Karavajevem. Její pravou stranu by mohl posílit bývalý hráč Dukly a Jablonce

Vjačeslav Karavajev (vlevo) v jabloneckém dresu v souboji s Karolem Mondekem z Baníku Vjačeslav Karavajev (vlevo) v jabloneckém dresu v souboji s Karolem Mondekem z Baníku autor: Dalibor Sosna
Ruský fotbalista Vjačeslav Karavajev, který už zkušenosti s českou ligou získal v Dukle a Jablonci, vyjednává se Spartou.

Praha - Sparta v úvodu sezony špatně chytá dech, a tak fanoušky zaujala věta trenéra Zdeňka Ščasného pronesená po bezgólovém utkání v Teplicích. Zmínil tam, že už v pondělí by na Letnou měla dorazit posila.

Slavia má titul, korunu střelců si rozdělí Škoda s Lafatou. Projděte si statistiky i výsledky ligy Slavia má titul, korunu střelců si rozdělí Škoda s Lafatou. Projděte si statistiky i výsledky ligy Prohlédněte zde

Zdá se, že během pondělí se ještě nic uzavřít nepodařilo, nicméně navzdory velkým snahám o přísné utajení přece jen příslušné jméno z kuloárů na světlo boží proniklo. Podle informací Aktuálně.cz jedná Sparta o příchodu Vjačeslava Karavajeva.

Znalcům české ligy není třeba 21letého ruského fotbalistu nijak zvlášť představovat. V sezoně 2014/15 přišel z CSKA na hostování do pražské Dukly, sezonu následující pak strávil v Jablonci a v obou případech patřil mezi opory a pravidelně nastupoval v základní sestavě. O jeho kvalitách svědčí i 14 startů v barvách ruské reprezentační "21".

A hlavním "povoláním" je Karavajev rychlý pravý bek, což si můžeme dát rovnou dohromady s kritikou, jíž Ščasný zahrnul po odvetě na stadionu Steauy Bukurešť pravého halvbeka Ondřeje Zahustela.

Lze předpokládat, že pokud se Karavajevův příchod podaří dotáhnout, ať už formou přestupu, nebo dalšího hostování, měl by se mladý Rus stát novou první volbou pro tuto pozici.

Odborný web transfermarkt.de odhaduje Rusovu tržní cenu na 1 milion eur, tedy 27 milionů korun.

Uzávěrka soupisek pro play-off Evropské ligy, ve kterém se Sparta utká s dánským celkem Sönderjyske, vypršela už včera o půlnoci. Nicméně Ondřej Kasík, ředitel komunikace pražské Sparty, podotýká: "Jeden hráč se dá na soupisku dopsat ještě den před prvním zápasem."

Souboj začíná 18. srpna v Dánsku, odveta se pak v Praze hraje o týden později.

reklama