reklama

Tresty pro fotbalovou Slavii: pokuta, do konce podzimu bez Bořila a podmíněně uzavřená část stadionu

Janu Bořilovi (vpravo) se zápas s Libercem nepovedl Janu Bořilovi (vpravo) se zápas s Libercem nepovedl autor: Milan Kammermayer
Slavia musí zaplatit pokutu 120 tisíc korun kvůli výtržnostem fanoušků v domácím utkání 11. kola fotbalové ligy s Libercem. Celek z Edenu bude navíc do konce podzimu postrádat obránce Jana Bořila, kterému disciplinární komise Ligové fotbalové asociace zastavila činnost za surovou hru na dva zápasy a o další přijde kvůli žlutým kartám.

Praha - Fotbalová Slavia před čtyřmi týdny s Libercem prohrála 1:2 a skončila tím její rekordní série bez porážky v nejvyšší soutěži, která se zastavila na 36 zápasech. Není to však to jediné, co ji na utkání může mrzet.

Dohnat Plzeň? Musela by zkolabovat, ví Šilhavý. I přes porážku se trenér Slavie v ohrožení necítí Dohnat Plzeň? Musela by zkolabovat, ví Šilhavý. I přes porážku se trenér Slavie v ohrožení necítí Čtěte zde

Disciplinární komise navíc potrestala zákazem startu ve dvou střetnutích jejího obránce Jana Bořila, který ve druhém poločase kopl v souboji bez míče Martina Graiciara, od rozhodčího však nedostal ani kartu.

Reprezentační obránce, který se navíc v duelu se Slovanem podepsal pod oba inkasované góly, pak v nedělním šlágru s vedoucí Plzní inkasoval čtvrtou žlutou kartu v sezoně, což automaticky znamená stop na jeden zápas. Pokud se Slavia proti dvouzápasovému trestu úspěšně neodvolá, bude jí Bořil chybět v duelech s Duklou, Jabloncem a Ostravou.

Slavia navíc zaplatí 120 tisíc korun za to, že její příznivci používali pyrotechniku, házeli na hrací plochu předměty a dopouštěli se výtržností. Disciplinárka klub potrestala i uzavřením části stadionu s podmíněným odkladem na dvě soutěžní utkání.

Pokutu kvůli výtržnostem fanoušků dostal také Jablonec, který musí zaplatit 50 tisíc korun.

reklama