reklama

Viděl jsem Karavajevovu nohu, tak jsem upadl, přiznal po derby Mingazov

Milan Škoda slaví vyrovnávací gól společně s Ruslanem Mingazovem Milan Škoda slaví vyrovnávací gól společně s Ruslanem Mingazovem autor: Milan Kammermayer
Na hřiště nastoupil až v 79. minutě, přesto se stal jednou z hlavních postav pražského derby. Ruslan Mingazov v nastaveném čase přepadl přes nohu Vjačeslava Karavajeva a na sudím Fraňkovi si vymodlil pokutový kop. „Snažil jsem se držet balon, ale když jsem viděl jeho nohu, tak jsem přes ni přepadl. Ale kontakt tam byl,“ líčil turkmenský záložník.

Praha - Ti dva se po zápase v tunelu potkali a vyměnili si dresy. Právě sparťanský bek Vjačeslav Karavajev a slávistický záložník Ruslan Mingazov byli aktéry momentu z nastaveného času, který rozhodl o tom, že si Sparta tři body z Edenu neodvezla.

Slavia odvrátila porážku v derby problematickou penaltou. Odvážná Sparta bere jen bod Slavia odvrátila porážku v derby problematickou penaltou. Odvážná Sparta bere jen bod Čtěte zde

"Samozřejmě není příjemný pocit, když prohráváte. Jakmile se naplnila základní hrací doba, snažili jsme se udělat maximum pro to, abychom vyrovnali," líčil po zápase Mingazov.

Jeho snaha nakonec skončila na zemi v pokutovém území Sparty. Rozhodčí Franěk mu na nafilmovaný pád skočil a ukázal na značku pokutového kopu. Chybně. "Pokud pískáte penaltu v nastaveném čase, musíte si být stoprocentně jistý, že byla," hřímal po zápase evidentně nasupený trenér Sparty Petr Rada.

K míči se postavil Milan Škoda a penaltu bezpečně proměnil. "Ani jsem nebyl nijak nervoznější, bývám i víc," prohlásil momentálně nejlepší ligový šutér.

Sám Škoda přiznal, že jeho tým nepodal v derby nijak oslnivý výkon. "První poločas jsme neodehráli nejhůř, ale přesto jsme se v kabině nechci říkat pohádali, ale důrazně jsme si vyříkali, jak bychom měli hrát. Ale lepší to nebylo," tvrdil Škoda.

Také Mingazov souhlasil, že Sparta byla po většinu utkání lepším týmem a minimálně bod si zasloužila. "Ale taková Barcelona má taky držení míče sedmdesát, osmdesát procent a přesto někdy nevyhrává," krčil rameny turkmenský záložník.

Sparťané se sami zranili pyrotechnikou, lidé je sledovali jako v zoo. Podívejte se na fotky Sparťané se sami zranili pyrotechnikou, lidé je sledovali jako v zoo. Podívejte se na fotky Prohlédněte zde
reklama