reklama

Provařit zápas v Jablonci? To si Slavia nesmí dovolit. A Spartu cizinec do kupy nedá, říká Petržela

Zklamaní fotbalisté Slavie po zápase v Jablonci. Zklamaní fotbalisté Slavie po zápase v Jablonci. autor: ČTK
Jak viděl první plzeňskou ztrátu? A proč Olomouc přehrála Spartu? Vlastimil Petržela, někdejší výborný útočník, nyní zkušený trenér a poradce vedení Baníku, glosuje aktuální ligové kolo.

Vlastimil Petržela

Narozen: 20. července 1953

Hráčská kariéra: Bývalý reprezentační útočník, nastupoval za Zbrojovku Brno nebo Cheb, vrchol kariéry zažil ve Slavii Praha (1982-85).

Trenérská kariéra: Začínal ve Slavii, prošel i Spartou, Libercem, Bohemians 1905 nebo Mladou Boleslaví. V roce 2002 odešel do Zenitu Petrohrad, který  hned přivedl k druhému místu v ruské lize. Na jaře 2006 postoupil s mužstvem až do čtvrtfinále Poháru UEFA, čímž dosáhl dosud největšího mezinárodního úspěchu v klubové historii. Poslední velký úspěch zaznamenal s Baníkem Ostrava, se kterým se v uplynulé sezoně vrátil do HET ligy.

Pro Aktuálně.cz zkušený kouč pravidelně glosoval nejvyšší fotbalovou ligu

Letenští znovu nevyhráli, tentokrát padli v Olomouci. Domácí hráli dobře, ale Sparta, to už je normálně průměrný ligový tým. Jestli se tam něco nestane, tak to bude velký průšvih, který se bude těžko napravovat.

A určitě to nenapraví cizinec, o tom jsem přesvědčený na 100 procent. Pokud na Letnou přijde další zahraniční kouč a přivede si další hráče, kteří si opět nebudou rozumět, tak to bude zase špatně.

V současném složení si nezaslouží hrát v první pětce, nemá na to. Což mě mrzí, protože Sparta byla vždycky fotbalová modla, ale Olomouc jí v neděli ukázala, že i s kluky, kteří hráli druhou ligu, je může krásně přehrát.

Na lavici seděly drahé posily jako Biabiany nebo Ben Chaim a v tom je právě ten zmatek. Já té Spartě vůbec nerozumím, netuším, kdo o čem rozhoduje, jestli se o tom baví, nebo jestli si to koučuje sám trenér Stramaccioni.

Kdyby si to řídil sám, tak to bude mít hlavu a patu. Ale vypadá to, že mu do toho někdo mluví, často se točí sestava. Po každém zápase se něco napíše, něco řekne a trenér na to nesmí reagovat. Tendence mluvit koučům do práce je v Česku normální, a jestli si do toho kecat nenecháte, tak to vaši nadřízení berou jako minus.

To byl ostatně můj problém. Já jsem se nikdy nechtěl nechat ovlivňovat jinými lidmi, stejně jsem za výsledky odpovídal já.

Plzeň sice poprvé nevyhrála, remizovala v Teplicích, ale já bych z toho nedělal žádnou vědu. Těch remíz bude víc, na jaře můžou i prohrát. Viktorka navíc nehrála špatně, měla dost šancí, aby zápas vyhrála. V každém případě podává nejstabilnější výkony.

Vyškemrá Stramaccioni body alespoň od Santy? Sociální sítě se smějí utrápené Spartě Vyškemrá Stramaccioni body alespoň od Santy? Sociální sítě se smějí utrápené Spartě Prohlédněte zde

Slavia má lepší výchozí pozici než Sparta, má českého trenéra i víc hráčů, kterým rozumí. Kádr je kvalitní, ale hrají pořád tentýž fotbal - bez nákopu na Škodu by snad gól ani nedali.  

V Jablonci sice mířili za vítězstvím, ale nakonec zápas provařili. Takovému mužstvu by se to stát nemělo, s tím si musí realizační tým poradit. 

Baník konečně vyhrál, byli jsme bojovnější než Karviná. Kluci odehráli maximum. Druhý gól padl z ofsajdu, já jsem takový, že jsem si to vždycky uměl přiznat. Ale na druhou stranu - takových gólů jsme dostali…

reklama