reklama

Z úniku informací o Kozlovi viní Slavia Peltovu asociaci. CEFC jí pohrozil vypovězením sponzoringu

Slavia se zlobí a její čínský vlastník jakbysmet. Terčem hněvu šéfa Slavie Jaroslava Tvrdíka se stala Fotbalová asociace ČR Slavia se zlobí a její čínský vlastník jakbysmet. Terčem hněvu šéfa Slavie Jaroslava Tvrdíka se stala Fotbalová asociace ČR autor: Milan Kammermayer
Pražská Slavia ostře zaútočila na Fotbalovou asociaci ČR. Viní ji z informačního úniku o trenéru Kozlovi a čínský majitel klubu hrozí vypovězením sponzorské smlouvy s asociací.

Praha –  Pražská Slavia ostře napadla Fotbalovou asociaci ČR. Ve svém prohlášení dokonce zmínila možnost, že by vlastník klubu, tedy čínská společnost CEFC, mohl asociaci vypovědět sponzorskou smlouvu.

Podle efotbal.cz se stal koučem Slavie Kozel, klub to zatím nepotvrdil Podle efotbal.cz se stal koučem Slavie Kozel, klub to zatím nepotvrdil Čtěte zde

Oč jde? Slavia připustila, že v souvislosti s uvolněnou pozicí hlavního trenéra vyjednává s Lubošem Kozlem, v současnosti koučem reprezentační "18". Slavia však zdůrazňuje, že tyto rozhovory zatím nejsou u konce.

A to přes to, že web efotbal.cz napsal již v úterý večer, že kontrakt je podepsán a že se Kozel upsal Slavii na tři roky. Dokonce tento článek uvedl, že podle informovaných zdrojů by měl Kozel ve Slavii pobírat 400 000 Kč měsíčně, přičemž jeho předchůdce Dušan Uhrin mladší údajně inkasoval 250 000 Kč plus dalších 100 000 Kč za každé ligové vítězství. Později byl titulek tohoto článku upraven na aktualizované znění, že smlouva je teprve před podpisem.

Článek ale vyvolal ještě větší bouři, než by se dalo očekávat. Aniž by specifikovala proč, viní Slavia z údajného informačního úniku, který článek podnítil, Fotbalovou asociaci ČR. Právě ta nyní Luboše Kozla jakožto trenéra reprezentace do 18 let zaměstnává.

"Fotbalový klub SK Slavia Praha se ostře ohrazuje proti úniku informací o obsahu jednání mezi SK Slavia Praha a reprezentačním trenérem U18 Lubošem Kozlem," píše se v tiskovém prohlášení klubu.

"SK Slavia Praha nepodepsala dohodu o tříletém kontraktu s Lubošem Kozlem a informace zveřejněné v některých mediích nejsou pravdivé. Generální ředitel klubu z pověření představenstva vede jednání s Lubošem Kozlem o podmínkách spolupráce. Únik údajných platových a dalších podmínek ze strany zaměstnavatele trenéra Luboše Kozla vážně poškodil jednání obou stran a vedení SK Slavia Praha ho považuje za mimořádně neetický a neprofesionální," dodává ve své tiskové zprávě klub vyznávající červenobílé barvy.

Pokud to byl úmysl, CEFC vypoví smlouvu

Majoritním vlastníkem Slavie je čínská skupina CEFC. Ta patří mezi důležité sponzory české fotbalové reprezentace. A právě sem vede další linka slávistického úderu.

„V případě, že by se potvrdilo, že se jedná o úmyslné poškození SK Slavia Praha, vypovíme naše partnerství s FA ČR,“ podotýká zástupce majoritního vlastníka v SK Slavia Praha společnosti CEFC Group (Europe) Company Tomáš Bůzek. 

Strahovské fotbalové šéfy útok Slavie překvapil. "Fotbalová asociace se zásadně ohrazuje proti tvrzení SK Slavia Praha, že došlo ze strany zaměstnanců FAČR k úniku informací ohledně jednání pražského klubu s trenérem Lubošem Kozlem (...).  FAČR se na údajném úniku informací nemohla podílet, neboť neobdržela od klubu SK Slavia Praha žádnou oficiální výzvu k jednání za účasti všech tří stran. Nikdo z FAČR ani logicky nebyl účasten jednání ohledně finančních podmínek plánovaného kontraktu. Informace, které se objevily v médiích, proto pochopitelně nemohly pocházet ze strany FAČR."

Slavia je připravená kouče Kozla ze služeb FAČR vyplatit, musí jí ale kývnout. Přijde s ním Kudela? Slavia je připravená kouče Kozla ze služeb FAČR vyplatit, musí jí ale kývnout. Přijde s ním Kudela? Čtěte zde

Deník Aktuálně.cz již v úterý publikoval vyjádření Michala Prokeše, šéfa mládežnického úseku Fotbalové asociace ČR. Ten mimo jiné řekl: "Za asociaci mohu říct, že rozhodně nejsme nakloněni uvolňování našich trenérů pro potřeby ligových klubů. Luboši Kozlovi jsme svěřili velmi nadějný ročník hráčů narozených v roce 1999, s cílem, že si je letos připraví a v roce příštím postoupí nejen na mistrovství Evropy, ale i světa. S Lubošem bychom se loučili velmi neradi, z naší strany neexistuje varianta, že bychom ho uvolnili.“

Prokeš nicméně připustil, že Kozlova letos uzavřená dvouletá smlouva obsahuje výstupní klauzuli. To znamená, že pokud někdo zaplatí ve smlouvě uvedenou částku, musí asociace Kozla ze svých služeb uvolnit. Samozřejmě tehdy, projeví-li o to zájem také on sám.

reklama