reklama

Zase odloženo. Teplice nesehrají zápas s Libercem ani na druhý pokus

Na teplických Stínadlech se duel s Libercem nesehraje ani na druhý pokus Na teplických Stínadlech se duel s Libercem nesehraje ani na druhý pokus autor: ČTK
Dnešní utkání 23. kola fotbalové ligy Teplice - Liberec bylo znovu odloženo. Stejně jako před dvěma týdny se nebude hrát kvůli podmáčenému trávníku stadionu na Stínadlech.

Při kontrole hřiště o tom rozhodl sudí Pavel Orel. O náhradním termínu se teprve rozhodne.

Původně se zápas měl hrát už 29. února, ale tehdy byl kvůli kombinaci hustého sněžení a deště přeložen na dnešek. Nyní byl na vině celonoční déšť. Severočeský klub na svých internetových stránkách uvedl, že problémem je špatné podloží. Kvůli němu na léto naplánoval rozsáhlou rekonstrukci hřiště.

"Trávník na Stínadlech je v posledních týdnech ve velmi špatném stavu, bohužel i přes vytrvalou práci trávníkářů s ním momentálně při delších srážkách nelze mnoho udělat," uvedly Teplice na webu.

"Podle sond do podloží, které si klub nechal udělat, se zjistilo, že hlavní problém je ve složení podloží," dodal klub.

"V létě je v plánu rozsáhlá rekonstrukce, která bude obsahovat kompletní odstranění podloží minimálně až po topení pod trávníkem, nové založení jednotlivých vrstev a následné položení travních koberců," oznámily Teplice, které na jaře zatím získaly jediný bod a jsou dvanácté.

Liberec naopak vyhrál všechny tři dosavadní jarní zápasy navíc se skóre 9:1 a je sedmý. Od šesté příčky, která jako poslední zaručuje účast ve skupině o titul, dělí Slovan jediný bod.

O náhradním termínu se bude teprve rozhodovat, a to i s ohledem na dnešní verdikt vedení Ligové fotbalové asociace, které bude řešit pokračování soutěží po zavedení opatření kvůli epidemii koronaviru. Vláda v úterý zakázala sportovní akce s účastí více než 100 osob.

reklama