17:00 • Fortuna:Liga • 30. kolo

30. kolo české ligy

Souhrnný online přenos z 30. kola české fotbalové ligy.

Dobrý den, vítejte u online přenosu, ve kterém vám přineseme souhrnné informace z 30. kola nejvyšší české fotbalové soutěže. Zápasy na všech osmi stadionech začnou v neděli v 17:00.

Česká nejvyšší fotbalová soutěž dnes nabízí kompletní 30. kolo, přičemž hned na několika stadionech se bude hrát o hodně. Pojďme se podívat, jak mohou nejrůznější výsledky zamotat pořadím po základní části.

O postup do první šestky, tedy skupiny o titul, se dnes budou rvát hned tři týmy. České Budějovice a Baník by si výhrou proti Opavě, resp. Liberci postup definitivně zajistili, naopak Slovácko v případě tříbodového vítězství musí spoléhat, že Baník v Liberci neuspěje, a zároveň Opava na domácím hřišti s budějovickým Dynamem neprohraje.

Zraky lidí se však budou upírat zejména na čelo tabulky, kde svádí tuhý boj SlaviaPlzní. Sešívaní sice mají před dnešním posledním kolem základní části šestibodový náskok, jakékoliv jejich zaváhání by však dalo vítr do plachet Plzni.

Slavia sice hraje doma s papírově slabším Zlínem, avšak berani dokázali v posledních letech sešívané hned několikrát potrápit, naopak Plzeň si jistě bude v Olomouci věřit, jelikož jejich poslední prohra s tímto soupeřem se datuje do roku 2012.

Jaké situace mohou dnes nastat a všechny informace týkající se složení jednotlivých skupin si můžete přečíst v zajímavém příspěvku na našem webu.

Oficiální Twitter Fortuna:Ligy přišel se zajímavými fitness daty z předešlého kola.

Šestnáctiletý záložník Adam Karabec dostal v minulém kole poprvé šanci nastoupit v základní jedenáctce. Po skvělém výkonu, který ocenil i zkušený útočník Kozák, si sparťanský mladík vysloužil šanci i pro dnešní utkání.

Dnes se ještě hráčům hlasitější fanouškovské podpory nedostane, v další fázi soutěže už však bude moci stadion navštívit až 2500 lidí.

Sparta má po čtyřech vítězstvích v řadě skupinu o titul jistou, a tak si trenér Kotal dovolil do základní sestavy kromě zmiňovaného Karabce zařadit ještě sedmnáctiletého Adama Hložka a dvacetiletého Václava Drchala.

Spartu navíc ve středu čeká semifinálové utkání MOL Cupu proti Plzni.

17:00

Utkání na všech osmi stadionech právě začala.

17:03

Sigma - Plzeň: Olomouc nezačala domácí utkání proti Plzni vůbec špatně. Přestože se Hanáci ke střele na branku nakonec nedostali, dokázali svého soupeře v prvních minutách zápasu zamknout kolem jejich vlastního pokutového území.

17:05

Liberec - Ostrava: Liberec je zkraje zápasu aktivnější. Pešek byl sám před Laštůvkou, ale brankáře Baníku neprostřelil. Neuspěl ani dorážející Baluta.

17:07

Slavia - Zlín: Dle předpokladů vstoupili aktivně do zápasu také sešívaní, a dokonce si vytvořili také první větší šanci. Provoda však dobře vychytal brankář Dostál.

17:08

Slovácko - Sparta: Pražané jsou v úvodu zápasu více na míči, úvodní šanci zápasu však paradoxně měli domácí, kteří brankáře Heču pořádně prověřili.

17:10

Gól! Bohemians - Jablonec: O první branku 30. kola se postaral Kolumbijec Jhon Mosquera, který se tak po dvou velkých šancích ze šesté a sedmé minuty utkání napotřetí hlavou nemýlil a poslal Bohemians do vedení.

17:14

Gól! Bohemians - Jablonec. Bohemka začíná utkání proti Jablonci skvěle. Po dvou velkých šancích zkraje zápasu a rychlé brance přichází další trefa do černého. Střelcem gólu je obránce Martin Dostál, který si v šestém ligovém utkání v letošní sezóně připisuje první branku a upravuje stav utkání na 2:0.

17:16

Gól! Olomouc - Plzeň. Viktoria se po sérii autů na útočné polovině konečně probila až do šestnáctky, kde nadělala pořádný rozruch, konkrétně centr Kayamby. Ten po sérii odrazů proskákal až na volného Tomáše Hořavu, jenž nekompromisně uklidil balón pod horní tyč.

17:19

Gól! Karviná - Mladá Boleslav. Skóre se poprvé mění také v Karviné, kde Ondřej Lingr propálil hostujícího brankáře Stejskala.

17:21

Gól! Karviná - Mladá Boleslav. Slezané se ze vstřelené branky radovali jen necelé dvě minuty. Jiří Klíma využil zaváhání brankáře Bolka, kterého dokázal perfektně přelobovat.

17:24

Plzeňské fotbalisty úvodní branka nakopla. Po úvodních minutách, ve kterých dávali domácí Sigmě někdy až příliš prostoru, zápas v posledních chvílích kontrolují.

17:25

Běží 25. minuta utkání a Slavia se na Sinobo Stadium proti Zlínu zatím nedostala do vážnější šance, přesto má optickou převahu.