SK Slavia Praha Logo
Slavia Praha
Synot liga - Viktoria Plzeň - logo
Viktoria Plzeň

Dobrý den, vítejte při sledování online přenosu z utkání 28. kola fotbalové Fortuna:Ligy mezi první Slavií Praha a druhou Viktorií Plzeň. Zápas začíná na Sinobo Stadium v neděli v 19 hodin.

Slavia Praha, od prvních kol horký adept na titul, vkročila po pauze do pokračující Fortuna:Ligy skvěle. Po hubeném vítězství 1:0 v Mladé Boleslavi dokázali sešívaní doma deklasovat Jablonec poměrem 5:0 a v posledním utkání si připsali vydřenou výhru 1:0, kdy v Příbrami o třech bodech rozhodli gólem, kterému předcházel sporný moment, až osm minut před koncem. Slavia dnes může mimo jiné těžit z faktu, že na domácím hřišti ztratila v letošní sezóně jediný bod a obdržela pouhé tři branky!

Viktoria Plzeň je na tom, co se týče formy, ještě o malý krůček líp. Slovenský trenér Guľa přinesl do týmu nový impulz a tým z města piva v letošním kalendářním roce ještě včetně zápasů přípravy a poháru neprohrál! Viktorka se po pauze navíc pyšní impozantním skóre 11:2, které výrazně podpořila domácí výhra 7:1 proti Mladé Boleslavi a naposledy velmi přesvědčivý výkon proti Baníku, který zdolala na jeho vlastním hřišti 2:0.

Známy již jsou také zahajovací jedenáctky obou týmů. Do základní sestavy domácích se vrací Petr Ševčík a Tomáš Holeš.

V základní sestavě Plzně dnes nastoupí Jan Kovařík, nechybí v ní ani Jean-David Beauguel, který v zápase s Baníkem odehrál pouhých 16 minut, i během těch byl ale hodně vidět.

Vzájemné zápasy v sezóně 2020/21:

Podzimní zápas rozhodl po boji jediný gól ze závěru prvního poločasu, který dokázal vstřelit slávistický záložník Josef Hušbauer. Plzeň v tomto utkání nebyla horším týmem, za 90 minut hry ale dokázala na brankáře Koláře vystřelit jedinkrát.

14. kolo Fortuna:Ligy

Viktoria Plzeň - Slavia Praha 0:1 (0:1)

Branky: 45+5. Hušbauer.

O předzápasovou analýzu se postaral Dušan Uhrin mladší, který v nedávné době oba celky trénoval.

Jako hlavní rozhodčí pro tento zajímavý duel dostal důvěru pan Pavel Franěk, jemuž budou na čarách asistovat pánové Matěj Vlček a Milan Flimmel. Na pozici čtvrtého rozhodčího je připraven Pavel Julínek, funkci VAR zastává Emanuel Marek.

Na Sinobo Stadium je vše připraveno k zahájení utkání. To za malý moment začne.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Výkopu se ujali hosté, kteří ihned nakopávali balón dopředu. Tam jej ale dostali do své moci sešívaní.

1.

Slavia začala útok až od brankáře Koláře, který vyslal perfektní dlouhý pas na volného Coufala.

2.

Masopust si dobře nabíhal za obranu, čehož si okamžitě všiml Stanciu, jenž byl s míčem poněkud nezvykle až mezi stopery. Míč má nakonec ve své moci brankář hostů Hruška.

3.

Limberský dlouho váhal s rozehráním autu. Tuto situaci nakonec nevyřešil nejlépe, nicméně Plzeň bude zahrávat další autové vhazování blíž k brance domácích.

3.

Skvělá kolmice za obranu a Masopustovi scházel krůček k tomu, aby ve skluzu usměrnil míč do branky.

5.

Viktoria bude rozehrávat první rohový kop zápasu.

5.

Bucha svůj centr přetáhl a tato situace nepřinesla žádné ohrožení Kolářovy branky.

6.

Ševčík dobře pronikal středem hřiště a po ataku Beauguela se ozývá hvizd rozhodčího. Slavia bude rozehrávat volný přímý kop.

7.

Centr z nohy Stancia nenašel nikoho z jeho spoluhráčů. Míč byl nakonec tečován a roh budou rozehrávat také sešívaní.

7.

Hruška zůstal bez práce, nicméně Plzeňští si na víc než poněkud ukvapený odkop od branky nevěřili.