1:0
1:0
FK Dukla Praha
5. Šural

Sledujte online reportáž z utkání 18. kola fotbalové ePojisteni.cz ligy mezi Spartou a Duklou.

Základní sestavy

Sparta: Koubek - Karavajev, Holek, Mazuch, Hybš - V. Kadlec, Čermák, Sáček, Šural - Lafata, Albiach

Náhradníci: Bičík; Konaté, Havelka, Vatajelu, Mareček, Holzer, Ch. Frýdek

Dukla: Rada - Kušnír, Štetina, Šimůnek, Podaný - Bezpalec, Hanousek, Tetour - Miloševič, Holenda, Olayinka

Náhradníci: Hruška; Bilovský, Brandner, Brejcha, Edmond, Preisler, Smejkal

Sparta provedla oproti minulému kolu několik změn. V základní sestavě nenajdeme často kritizovaného stopera Michala Kadlece. Pravděpodobně kvůli zranění chybí Costa. Ve středu hřiště nedošlo ke změnám. Na levém křídle dnes začne Josef Šural, zprava bude hrát Václav Kadlec.

Dosavadní výsledky devatenáctého kola udělaly radost nejvíce příznivcům defenzivního fotbalu.

Takto vypadá sestava Sparty vyobrazená graficky. Nutno podotknout, že Sparta v samostatné lize doma ještě s Duklou neprohrála. Pětkrát zvítězila, jednou remizovala.

Dnes ale musí Letenští stůj co stůj vyhrát, pokud chtějí udržet kontakt se Slavií a Plzní.

Oba kapitáni si vyměnili vlaječky a můžeme začít.

1

Zápas začíná.

1

Dulka zkusila okamžitě po výkopu zaútočit, ale vysoký míč Olayinka na levé straně nezkrotil.

2

Sparta to zkoušela přes Karavajeva a Kadlece po pravé straně, ale brzo přišla o míč. Následně míč zkrotil brankář Rada.

2

Pro změnu zleva to zkoušeli Šural a Albiach, ale míč skončil v autu.

3

Olayinka zkoušel centrovat z levé strany, ale míč přetáhl vysoko. Uvidíme odkop.

4

Hybš přes Kušníra nedostal míč do běhu pro spoluhráče na levé straně.

5

Dukla si pomohla dlouhým míčem na Holendu, který prodloužil na Olayinku. Hosté pronikli po levé straně a dlouhý centr mířil na Miloševiče, který ale jen "přihrál" Koubkovi.

5

Sparta jde do vedení! Z pořádné vzdálenosti pravačkou napřáhl Josef Šural a míč zaplaval ke vzdálenější tyči. Filip Rada na střelu nedosáhl, těžko ale říct, jestli má čisté svědomí.

7

Dukla ukončila kombinaci Sparty na pravé straně faulem na Václava Kadlece.

8

Sparťané rozehráli nakrátko standardku, ale brzo o míč přišli.

9

Tetour nastartoval na levé straně Dukly Kušníra, ale zkušený obránce se pokusil zhruba od poloviny překvapit Koubka. Ten se ovšem nedal.

10

Šural má chuť a zkusil to individuálně přes Tetoura, jenže neuspěl.

11

Sáček se ve skluzu srazil s Tetourem, ale sudí ponechali hru plynout.

12

Miloševič vyslal nadýchaným míčem dopředu Tetoura, ten mohl buď centrovat nebo střílet ze strany. Rozhodl se pro druhou variantu, ale mířil hodně mimo.

13

Roh Sparty vyzněl doztracena. Václav Kdlec sice ještě získal míč, ale dlouhý centr skončil v autu.

14

Akci Dukly teď zastavil těsný ofsajd Jana Holendy.

15

Dukla se teď na chvíli dostala na delší dobu k míči. Podaný zkoušel centrovat zprava, ale do vápna míč neprošel.

16

Dlouhý nákop na Miloševiče se neshledal s úspěchem a bude hrát Sparta.

17

Centr Lafaty našel Šural, který ve vápně viděl Kadlece. Ten se k míči dostal jen na chvíli, než skončil na zemi. Pádu ale viditelně přidal a může být rád, že neviděl žlutou.

18

Tetour ve středu hřiště surově zahrál na Václava Kadlece a vidí první žlutou v dnešním zápase.

19

Další faul ve středu hřiště vybojoval pro domácí Lafata.

20

Bezpalec na pravé straně neprošel přes Hybše, k míči se znovu dostane Sparta.

21

Olayinka nepřešel přes Čermáka. Respektive přešel, ale míč si ukopl do autu.

22

Hra je v posledních minutách rozdrobená a odehrává se především kolem středu hřiště.

23

Sparta se od vstřelené branky nedokáže dostat přes dobře rozestavenou obranu Dukly. Hosté se snaží kombinovat po stranách, ale k přímému ohrožení Koubka se ani za dvacet minut nedostali.

24

Lafata zbytečně srazil Kušníra a od vlastní obrany rozehraje Dukla.

25

Míč vzduchem hledal rozběhnutého Olayinku, ale před ním byli u míče dřív jak Koubek, tak obránce Sparty.

26

Hanousek si připravil míč ke střele zpoza vápna, ale mířil hodně mimo.

26

Tetour a Miloševič si vyměnili míč, ale první jmenovaný si záhy příliš ukopl míč a Albiach mu jej sebral.

27

Proti střele Šimůnka musel zasáhnout Koubek. Podaný rozehrál standardku z delší vzdálenosti na delší tyč, kde si Šimůnek připravil míč ke střele a vypáli.

29

Podaný dostal přesný míč na levou stranu vzduchem, ale Václav Kadlec se stihl vrátit a přebírání míče mu znepříjemnit. Proto bude u míče opět Sparta.

30

To ovšem netrvalo dlouho a Dukla se brzo dostala zpátky k míči. Štětinův dlouhý míč ale žádného spoluhráče nenašel.

31

Kadlec upaloval za míčem napravo, ale žlutá vozová hradba se stihla uzavřít.

32

Holoubek je teď u lajny aktivní a vybízí Spartu k většímu napadání.

33

Sáček zafauloval ostře ve středu hřiště a podobně jako Tetour vidí po zásluze žlutou.

34

Sparta mohla mít k dispozici zajímavý brejk, ale mimo balón stáhl protihráče k zemi Albiach a míč dostane Dukla.

35

Dukla se svižnou kombinací dostala dopředu, ale ani jeden ze dvou centrů nenašel ve vápně adresáta.

36

Lafata šel na útočné polovině podrážkou napřed proti Kušnírovi a vidí žlutou kartu. A nejspíš si i oddechl, že to nebyla jiná barva. V dalším zápase bude Spartě chybět.

37

Holenda se dostal k překvapivé střela z hranice vápna. Koubek byl dobře postavený a míč ztlumil na hrudi.

38

Karavajev přebral míč od Sáčka, ale jeho centr hosté zblokovali. Ještě zkoušel centrovat Šural, ale míč zakroutil mimo hřiště.

39

Holenda vybojoval míč pro Duklu. Hanousek jej potáhl po levé straně a předložil Olayinkovi. Jeho centr zamířil jen do náručí Koubka.

40

Šural upadl v souboji s Šimůnkem a Sparta má k dispozici standardku blízko brance.

41

Standardní situaci ze strany rozehrál prudce Karavajev, ale hned za zdí jeho míč narazil na žlutý útes.

42

Kadlec se připravil ke střele a zkusil to zpoza vápna pravačkou, ale zamířil daleko nad.

43

Sparťané, nejspíš vzhledem k blížící se pauze, zvolnili v kombinaci. Ovšem po chvíli o míč přišli.

44

Roh Dukly rozehrál Podaný na bližší tyčku, kde číhal připravený obránce Sparty.

45

Dlouhý aut odvrátili sparťané ke Štětinovi. Ten zkusil vystřelit z voleje, ale mířil hodně mimo.

45+1

Sparta ještě získala roh.

45+2

Rada centr od praporku vystihl a vyboxoval míč mimo nebezpečí.

45+2

Konec poločasu.

Sparta vede v poločase 1:0, když se už v páté minutě prosadil Josef Šural. Od té doby si ale ani jeden z týmů nepřipravil vyloženou šanci. Jak Rada, tak Koubek toho moc řešit nemuseli.

Držení míče je v poměru 51:49 ve prospěch Sparty. Na rohy Letenští vedou 2:1.

46

Začíná druhý poločas.

46

46

Olayinka připravil sklepnutím míč ve vápně Tetourovi, který ale těsně přestřelil branku domácích.

47

Dukla hraje na vlastní polovině.

48

Prudkým centrem Podaný vybídl zleva k hlavičce Holendu, ale vysoký útočník hlavičkoval mimo.

49

Sparta se dostala k zajímavému přečíslení, které zakončovala dvojice Šural a Albiach. Centr toho prvního z voleje zakončoval bývalý hráč Dukly, ale mířil nad.

50

Štětina tělem srazil Lafatu na půli a ukončil tak rodící se šanci sparťanů.

51

První minuty druhého poločasu jsou rozhodně živější než první poločas, ale šance na obou stranách skončily zakončením mimo.

53

Holek srazil Holendu na hranici pokutového území a Dukla bude mít zajímavou standardku.

53

Podaný trefil zeď. Ještě se opřel do odraženého míče, ale ani napodruhé nedostal míč ke Koubkovi.

54

Dukla je víc na míči a Sparta přepnula do obrany, odkud se snaží vysílat rychlé kontry.

55

Dukla dosáhla gólu, o který se zasloužil Holenda. Jenže ještě předtím Podaný rukou odstrčil Koubka a branka není uznána.

56

Míč sparťanům dlouho nevydržel na kopačkách a přes Hanouska s Podaným se Dukla dostala k míči.

58

Do hry se dostane Mareček, který se převléká na domácí střídačce.

58

Štětina chtěl zkusit z velké vzdálenosti překvapit Koubka, ale na brankáře Sparty byl krátký.

59

Tetoura umně odclonil Sáček a Sparta to může zase zkusit až od Koubka.

60

Sparta pohrdla dvěma obrovskými šancemi. Nejdřív Čermák vysunul středem Šurala, který si nachystal míč, ale neobstřelil Radu. K dorážce do úplně prázdné branky se dostal Václav Kadlec, ale nepochopitelně přestřelil.

61

Albiacha na hřišti vystřídá Mareček, který rozhodně bude hrát defenzivněji.

62

Tetour spálil na druhé straně tutovku! Holek se nedohodl s Mazuchem a hráč Dukly skvěle vystihl míč. Jenže váhal se střelbou a následně zamířil vedle. Druhý poločas je o poznání zajímavější a akčnější!

64

Sparta kopala standardku zhruba z dvaceti metrů, ale Václav Kadlec zamířil příliš vysoko.

65

Jediný gól zápasu má na svědomí Josef Šural.

Josef Šural
Josef Šural | Foto: Milan Kammermayer
67

Ve středu hřiště je teď hodně volno a útoky se od vápna po vápno přesýpají v rychlém sledu. Dále se ale ani jeden tým v posledních chvílích nedostal.

68

Miloševič se neostýchal a tvrdě vypálil na bližší tyč. Koubek musel vyrazit na roh!

69

Po rohu to před Koubkem znova hořelo, ale Karavajev všechno vyřešil odkopem.

70

Dukla je v posledních minutách lepší. Hlavně zkušení krajní hráči Podaný a Kušnír dělají Spartě potíže.

71

Holenda uspěl proti Mazuchovi, ale Karavajev na útočníka Dukly vyzrál.

72

Olayinka zamotal hlavu obráncům Sparty, ale jeho centr na vzdálenější tyč nikoho nenašel.

72

Dukla posiluje útok. Brandner vystřídá Kušníra.

73

Sáček zastavil Podaného, ale přihrávka na Šurala byla ofsajdová.

74

S postupujícím časem se Sparta stahuje stále hlouběji ve vlastní obranné polovině.

75

Holek zblokoval velkou šanci Brandnera a na druhé straně Kadlec vedl šanci dvou na jednoho, jenže se ukopl a příležitost zmařil.

75

Konaté jde do hry a nahrazuje Lafatu, který směrem dopředu příliš vidět nebyl. Svedl ale velké množství soubojů.

76

Miloševičův centr proplachtil těsně nad hlavami Tetoura a Holendy a následně fauloval Štětina. Míč jde ke sparťanům.

Sparta bude zítra bedlivě sledovat souboj týmů, které jsou v tabulce nad ní.

78

Konaté provětral obranu Dukly, ale před Marečkem míč ukopl Štětina.

79

Olayinka se dostal přes dva hráče, ale pak ho zastavil Sáček.

80

Tetoura nahrazuje Bilovský.

81

Dukla na asi minutu uzamkla Spartu, ale nic víc než dva zblokované centry z toho nebylo.

82

Zápas sleduje 8936 diváků. Kontr Dukly teď nevyšel.

83

Bezpalec jde dolů a nahoru jde Edmond.

84

Edmondův centr do vápna odvrátil Konaté. Další sekvence zápasu, ve které má Dukla navrch.

85

Václava Kadlece nahrazuje na hřišti Daniel Holzer, který se objevuje na hřišti po delším zranění.

86

Mazuch se dostal ve vápně k zakončení, ale nebyl dostatečně razantní.

87

Josef Šural se dostal do vápna, ale centr mu zblokovali obránci na roh.

88

Obránci Dukly si poradili i s rohem, ale obrana Sparta byla na kontr dobře připravená.

88

Bilovský mohl centrovat, ale svou šanci prováhal. Miloševičův centr z horší pozice vyčíhal Koubek.

89

Konaté přistrčil míč Holzerovi ke střele, ale Štětina obětavě vložil své tělo do střely.

90

Sparťané neprostřelili nadvakrát obranu Dukly, ale kontr Olayinky se zadrhl.

90+1

Čermák předložil v dalším protiútoku Konatému míč, ale Rada skvěle vyběhl a zakročil.

90+2

Hraje se ve středu hřiště v samém závěru nadstavení.

90+2

Olayinkovu střelu zblokoval Holek a utkání už míří ke konci.

90+2

Konec zápasu.

Sparta porazila Duklu 1:0. O jediný gól zápasu se už v páté minutě postaral Josef Šural. Zbytek prvního poločasu příliš šancí nepřinesl.

Druhá půle byla o hodně zajímavější. Dukla měla řadu šancí srovnat, ale nevyužila je. Za sparťany mohli vítězství pojistit Václav Kadlec nebo po něm Konaté, ale oba narazili na skvělého Radu.

Sparta se přiblížila Slavii a Plzni. Tyto dva týmy se spolu zítra utkají v Edenu a zápas budeme sledovat živě.