Čeští mladíci zvládli ostrý test. Z Islandu vezou výhru

Martin Jůzek, Red Spo
12. 8. 2009 19:25
Island "21" - Česko "21" 0:2

Reykjavík - Česká fotbalová reprezentace do 21 let zvládla další, tentokráte už těžší zkoušku. Po jasné výhře nad San Marinem porazili svěřenci Jakuba Dovalila také Island, odkud vezou vítězství 2:0.

Houževnatý severský soupeř odolával celý první poločas, poté se ale v 59. minutě trefil Michael Rabušic a tři body definitivně zajistil "lvíčatům" deset minut před koncem Ondřej Čelůstka.

Zápas jsme sledovali on-line ZDE

Češi mají v kvalifikaci o mistrovství Evropy po dvou zápasech na svém kontě dvě výhry a skóre 10:0. V páté skupině je dále v září čeká Severní Irsko - zápas uvidí Jablonec a poté Německo - hraje se ve Wiesbadenu.

Hostující výběr začal na ostrově v Severním moři velmi dobře a od prvních minut podle očekávání zatlačil domácí do defenzivy. Jenže možnosti Váchy nebo Rabušice brankou neskončily.

Před pauzou poprvé vážněji zahrozila islandská jednadvacítka. Střelu Gislasona chtěl do sítě dorazit Vidarsson, leč mířil vedle.

Také druhá půle začala převahou českého týmu, další dvě šance měl Rabušic, ale neuspěl. Povedlo se mu to až napotřetí, když před něj brankář vyrazil míč a střelou pod břevno zajistil českému týmu jednobrankové vedení.

Jedenáctka kouče Dovalila nezazmatkovala a po standardní situaci Dočkala se v 79. minutě radoval z gólu Čelůstka, čímž uzavřel výsledek.

Island - ČR 0:2 (0:0)
59. Rabušic, 79. Čelůstka.
Rozhodčí: Norris - Cunnigham, Barter (všichni Skotsko). ŽK: Gislasson, Vidarsson - Dočkal.
Island: Petursson - Jóhannesson, Eysolfsson, Valgardsson, Ormarsson (66. Finnbogasson) - Bjarnasson, Fridgeirsson (83. Bjorgvinsson) - Vidarsson (72. Fjólusson), Gislason, Gudmundsson - Palsson. Trenér: Sverrisson.
Česko: Vaclík - Čelůstka, Hošek, Suchý, Lecjaks - Dočkal, Hořava, Gecov, Vácha (59. Černý) - Rabušic (74.Kozák), Vošahlík (90. Mareček). Trenér: Dovalil.