reklama

Nejlepší na světě i v Evropě. Český malý fotbal slaví po výhře nad Rumuny historický triumf

Po vítězství na loňském mistrovství světa opanovali Češi také evropský šampionát. Po vítězství na loňském mistrovství světa opanovali Češi také evropský šampionát. autor: ČTK
Česká reprezentace v malém fotbalu slaví po loňském titulu mistrů světa také historicky první triumf na evropské půdě. Češi zdolali Rumuny 4:1 a ponořili se do víru oslav.

Kyjev - Čeští reprezentanti v malém fotbalu se poprvé stali mistry Evropy. Ve finálovém utkání v Kyjevě porazili Rumunsko 4:1 a evropské zlato přidali k loňskému titulu mistrů světa. Třetí místo obsadili hráči Kazachstánu.

Češi dnes museli netradičně zvládnout dva zápasy. V semifinále si po poledni poradili s Anglií 5:0 a výtečně vstoupili i do večerního utkání o zlato s Rumunskem.

Už ve druhé minutě se střelou po mokrém trávníku prosadil Jan Koudelka a krátce nato přidal po rohu druhý gól Ondřej Paděra, který se předtím proti Anglii trefil dvakrát. V závěrečné desetiminutovce nejprve skóroval Koudelka střelou z ostrého úhlu a Paděra pak bleskově odpověděl na rumunské snížení.

ME v malém fotbalu se hraje od roku 2010. Rumunsko vyhrálo prvních šest ročníků, čeští reprezentanti dosud získali dvě stříbrné a čtyři bronzové medaile. Loni ve finále v Brně prohrál český tým po penaltovém rozstřelu s Ruskem.

Mistrovství Evropy v malém fotbalu v Kyjevě:

Finále:

ČR - Rumunsko 4:1 (2:0)

Branky: 2. a 32. Koudelka, 9. a 35. Paděra - 34. Nemitanu.

O 3. místo:

Kazachstán - Anglie 2:0 (1:0).

Semifinále:

ČR - Anglie 5:0 (4:0)

Branky: 12. a 34. Paděra, 14. Sodoma, 17. Demeter, 20. Polák.

Rumunsko - Kazachstán 2:2 (1:1), pen. 3:1.

reklama