Sport Sport, Red Spo
13. 4. 2010 23:07
Chelsea - Bolton 1:0

Londýn - Fotbalisté londýnské Chelsea jdou do trháku.

Tým Carla Ancelottiho porazil v úterní utkání čtyřiatřicátého kola anglické Premier League na svém hřišti Bolton 1:0, a má tak v čele už čtyřbodový náskok před druhým Manchesterem United.

"Red Devils" totiž v neděli nečekaně remizovali na hřišti Blackburnu 0:0.

Chelsea tak po důležité výhře nakročila za možným ziskem mistrovského titulu. Naposledy se Blues radovali v sezoně 2005/06 ještě pod portugalským trenérem José Mourinhem.

Patnáctý Bolton, který ještě není stále definitivně zachráněn, srazil krátce před koncem první půle přesně hlavičkující Nicolas Anelka. Byl to Francouzův první gól skoro po tříměsíčním střeleckém půstu.

K čtyřiadvacátému vítězství nasměroval londýnský celek také český brankář Petr Čech, který udržel čisté konto. Hostující hráči mu však ve druhé půli přiliš starostí nenadělali.

Naopak to byla Chelsea, která ještě mohla přidat další gól, nicméně proti střele Žirkova zasáhl gólman Jaaskelainen a pokus Lamparda o chvíli později se pro změnu odrazil od břevna.