reklama

Chelsea prý Arnhemu zakazovala hrát o Ligu mistrů

Bony Wilfried v dresu Vitesse Arnhem. Bony Wilfried v dresu Vitesse Arnhem. autor: ČTK
Nizozemský fotbalový celek Vitesse Arnhem čelí obvinění, že spolupráci s Chelsea obětoval vlastní ambice a nechtěl hrát v evropských pohárech.

Amsterodam - Nizozemský fotbalový celek Vitesse Arnhem čelí obvinění, že spolupráci s Chelsea obětoval vlastní ambice a nechtěl hrát v evropských pohárech. V rozhovoru pro deník De Telegraaf to prohlásil bývalý gruzínský majitel klubu Merab Džordania.

O Vitesse, kde v minulosti právě z Chelsea hostoval český obránce Tomáš Kalas, se už kvůli tomu začal zajímat nizozemský svaz. "Požádali jsme je, aby nám vysvětlili, jaká je struktura jejich vedení. V nejbližších dnech budeme mít schůzku se zástupci klubu a poté rozhodneme, jestli je třeba zahájit vyšetřování," citovala prohlášení svazu agentura Reuters.

Podle Džordanii, který klub v roce 2010 zachránil před krachem, se Chelsea několikrát snažila Arnhemu zabránit v postupu do Ligy mistrů. Podle pravidel UEFA celky se stejným majitelem nemohou nastupovat v jedné sezoně ve stejné soutěži.

"Řeknu fanouškům, jak to bylo," prohlásil Džordania. "Chtěl jsem hrát o titul, ale Londýn byl proti. Ambice jsou prý v pořádku, ale Vitesse nesmí postoupit do Ligy mistrů. Proto také loni v červnu z klubu odešel trenér Fred Rutten, protože věděl, že mu nedovolí vyhrát titul," dodal bývalý trenér gruzínské reprezentace a předseda tamního svazu.

Chelsea se k obvinění odmítla vyjádřit a současný ředitel Vitesse Bert Roetert pouze uvedl, že jde o "špatný aprílový vtip".

Současným majitelem arnhemského celku je Rus Alexandr Čirigirinskij, Chelsea patří jeho krajanovi Romanu Abramovičovi.

reklama