reklama

Chystá se senzační spojení. Maradona chce v Mexiku trénovat Bolta

Diego Maradona a Usain Bolt Diego Maradona a Usain Bolt autor: Instagram
Fenomenální jamajský sprinter Usain Bolt se po konci atletické kariéry stále nevzdal myšlenek na průlom na fotbalových trávnících. Pomáhat mu v tom možná bude legendární Diego Maradona.

Zatrénoval si s Manchesterem United i s Borusií Dortmund, osm týdnů strávil na zkoušce v Central Coast Mariners. A přestože za australský celek sázel góly v oficiálních zápasech, nakonec se Usain Bolt s klubem na smlouvě nedohodl.

Svůj fotbalový sen ovšem osminásobný olympijský vítěz nevzdává. Odmítl nabídku maltského týmu FC Valletta a schopnosti na trávníku by mohl rozvíjet pod dohledem toho nejpovolanějšího: do svého mužstva ho chce legendární Argentinec Diego Maradona!

Kapitán mistrů světa z roku 1986 momentálně působí v druholigovém mexickém klubu Dorados de Sinaloa. Maradona ho převzal v září, kdy se utápěl ve spodní části tabulky, teď však bojuje v play-off. Ve čtvrtfinále vyřadil po výsledcích 0:0 a 1:0 Zacatecas Mineros, v prvním semifinále zdolal 2:0 Juarez, a pokud zvládne i odvetu, zahraje si finále soutěže.

Jako posilu si Maradona vyhlédl právě Bolta. K úspěchu jednání by mohl vést i fakt, že obě sportovní legendy mají stejného jednoho z hlavních sponzorů, jistého švýcarského výrobce hodinek.

Oba se navíc letos potkali při charitativní akci a soudě podle fotky na Boltově Instagramu si náramně rozuměli.

"Máme hodně nabídek, teď jen musíme najít tu správnou, protože u té příští si musím být jistý, že všechno půjde správným směrem. Na to se teď soustředíme a to je všechno, co k tomu můžu říct," uvedl Bolt tento týden, že už není čas na zkoušení slepých uliček. Tak třeba bude tou pravou mexické dobrodružství s Maradonou.

reklama