reklama

Další vyhazov v lize. V Příbrami končí Vavruška

Příbram se už dvanáct zápasů v řadě nedočkala vítězství. Příbram se už dvanáct zápasů v řadě nedočkala vítězství. autor: Eduard Erben
David Vavruška neustál špatný start ligové sezony i včerejší vypadnutí z Poháru České pošty.

Příbram - Vedení fotbalového klubu Příbram dnes odvolalo trenéra Davida Vavrušku.

Rozhodlo se tak po sérii 12 ligových zápasů bez vítězství a úterním vyřazení ve 2. kole Poháru České pošty s třetiligovým Královým Dvorem.

Prezident klubu Jaroslav Starka by nyní k mužstvu rád přivedl bývalého příbramského kouče Karola Marka. Vavruškovi nabídl jinou pozici v klubu.

S Markem se jedná

"Nebyl jsem z toho šťastný, protože David pro nás odvedl hodně práce. Jenže nevyhrát 12 zápasů a pak ještě vypadnout z poháru s posledním týmem ČFL, to už bylo hodně. Museli jsme dát týmu nový impulz, a proto jsme dnes ráno Davida odvolali," řekl Starka ČTK.

Nejvážnějším kandidátem na uvolněný post je slovenský kouč Marko, který v Příbrami už působil v sezoně 2009/10, než odešel do Banské Bystrice. Poté koučoval v české lize i Ostravu, kde před rokem skončil a od té doby je bez angažmá. "Jednáme s ním. Jeho výhodou je, že zná místní prostředí," připustil Starka.

Příbramský prezident by ale rád v klubu udržel i Vavrušku. "Nabídl jsem mu jinou pozici v klubu a dal jsem mu týden na rozmyšlenou. Nerad bych o něj přišel," řekl Starka.

Vavruška uvažuje o konci trenérské kariéry

Samotný Vavruška údajně ale zvažuje, že si dá od fotbalu volno či úplně zakončí trenérskou kariéru. A to i přesto, že mu je teprve 39 let, což z něj dělalo druhého nejmladšího kouče v české lize. "Uvažuji, že ukončím svou dvacetiletou kariéru úplně. Jsem zklamaný ze všeho, co se fotbalu týká, a budu mít úplně jiné plány," napsal Vavruška v sms zprávě ČTK.

Vavruška vedl Příbram od 25. kola sezony 2010/11, kdy převzal mužstvo společně s Františkem Kopačem po Romanu Nádvorníkovi. Pomohl tým zachránit a od další sezony byl jmenován hlavním koučem. Po slibném podzimu a atraktivním pojetí hry ale přišel jarní propad zakončený pěti porážkami. Zlepšení nepřišlo ani v nové sezoně, když po pěti kolech je Příbram se třemi body poslední. Předtím Vavruška dělal v Příbrami šéftrenéra mládeže.

Vavruška je druhým odvolaným koučem nové prvoligové sezony. Před Příbramí měnilo trenéra Slovácko, kde Miroslava Soukupa nahradil Svatopluk Habanec.

reklama