reklama

Damková: Rozhodčí Matějek skončil v lize na vlastní žádost

Dagmar Damková tvrdí, že si Matějek o konec ligové kariéry sám zažádal Dagmar Damková tvrdí, že si Matějek o konec ligové kariéry sám zažádal autor: Eduard Erben
Konec mezinárodního rozhodčího Radka Matějka v ligové soutěži zdůvodnila Dagmar Damková tím, že si o to sám zažádal ze zdravotních důvodů

Praha - Rozhodčí Radek Matějek skončil v lize na vlastní žádost, a to ze zdravotních důvodů. Píše to Dagmar Damková, předsedkyně komise rozhodčích FAČR, ve svém stanovisku, které dnes deník Aktuálně.cz dostal k dispozici.

Sám Matějek nezdvihá telefon, nereaguje ani na vzkazy. Skutečnost, že schází na nové listině rozhodčích pro I. a II. ligu, vyšla najevo ve čtvrtek, když FAČR listinu publikoval na svých webových stránkách.

Matějkova absence na listině se jevila jako překvapivá, protože jde o mezinárodního rozhodčího. Právě včera ještě v Baku pískal duel předkola Evropské ligy Karabach Agdam-Metalurg Skopje.

"Nesmysl, Matějek by sám o sobě na místo v lize nikdy nerezignoval," míní dva moravští sudí, kteří si samozřejmě nepřáli být jmenováni.

Damková ve třetí osobě

Je zajímavé, že ve stanovisku, které je podepsáno jejím jménem, zmiňuje Dagmar Damková sebe samu ve třetí osobě:

"Na základě vlastní žádosti  a osobní  dohody s předsedkyní komise  Dagmar Damkovou nezařadila Komise rozhodčích FAČR rozhodčího Radka Matějka na nominační listinu rozhodčích Gambrinus ligy pro soutěžní ročník 2013-2014.

Podstatou jeho rozhodnutí v době, kdy již byl nominován na utkání Evropské ligy do Ázerbájdžánu, jsou zdravotní důvody. Proto se dohodl s předsedkyní komise, že uvedenou záležitost oznámí veřejně až po výše zmíněném mezinárodním utkání, které pro něj bylo posledním v jeho rozhodcovské kariéře na mezinárodní scéně.

Radek Matějek neopouští fotbalové hnutí natrvalo, ale je připraven předávat  své bohaté zkušenosti v dalších fotbalových funkcích."

Matějek poškodil Spartu v Plzni

Nejvíc se o Radku Matějkovi mluvilo loni v září, když řídil duel Plzeň-Sparta (1:0). Hosté se cítili Matějkovým výkonem hrubě poškozeni, vyčítali mu mj. odpískání penalty po Limberského faulu. A že naopak stažení Krejčího uvnitř šestnáctky pokutovým kopem neocenil.

Skandál odstartoval aféru tzv. Křetínského tašky. Přiměl šéfa Sparty, aby zpochybnil způsob rozhodování profesionálních soutěží v Česku.

Damková v první reakci řekla, že Sparta brečí jak malé dítě. Pak ale její komise udělila Matějkovi trest v podobě pozastavení delegací na pět utkání.

Bodovou ztrátu z Plzně označil v květnu tehdejší kapitán Sparty Marek Matějovský za jeden z hlavních důvodů, proč titul nezískal pražský tým, ale Plzeň.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

reklama