reklama

Matějovský žehral na zářez v Plzni. Nahradí ho Štajner?

Éra Marka Matějovského ve Spartě možná končí. Titul na Letné nezískal ani jeden Éra Marka Matějovského ve Spartě možná končí. Titul na Letné nezískal ani jeden autor: Aktuálně.cz
Kapitán Sparty Marek Matějovský dal neúspěch v boji o titul do souvislosti se skandálním utkáním jeho týmu v Plzni. Sparta už jedná s Jiřím Štajnerem.

Praha - Zase druzí. To je pro Spartu málo a její kapitán Marek Matějovský to ví. Bezprostředně po utkání  s Duklou dal neúspěch v boji o titul do souvislosti se skandálem, který provázel podzimní duel obou rivalů v Plzni. "Každý ví, co se tam dělo," ucedil Matějovský mezi zuby (více zde).

Právě nad Matějovského budoucností ve Spartě nyní visí velký otazník. Liberecký veterán Jiří Štajner v rozhovoru pro Českou televizi připustil, že už ho letenský klub oslovil. A to by mohl být signál, že Matějovského dny ve Spartě už se rychle krátí.

Tři roky na něm Sparta stavěla hru, ani jednou ligu nevyhrála, ani pohár, nic. Od roku 1984 na Letné tak neúspěšnou "tříletku" nepamatují.

Všichni vědí, co se tam dělo

"Proč jsme druzí? Protože jsme získali míň bodů než Plzeň," našel si zprvu Matějovský tu nejlacinější odpověď. Ale pak ji rozvinul.

"Samozřejmě jsme zklamaní. O to víc nás mrzí to podzimní utkání v Plzni, všichni vědí, co se tam dělo. Ať si každý říká, co chce, když pak liga skončí takhle těsně, když vám ty body ve finálním účtování scházejí, tak si na to prostě vzpomenout musíte."

Plzeň zápas vyhrála 1:0 gólem z vymyšlené penalty, na druhé straně sudí Matějek nenařídil pokutový kop za stažení Krejčího. Šéf Sparty krátce nato otevřel aféru Křetínského tašky, v níž zpochybnil regulérnost řízení profesionálních soutěží v Česku.

Matějovský se obrátil do minulosti, ale zajímá ho i budoucnost, včetně  jeho vlastní. "Mám ve Spartě ještě platnou smlouvu, ale nevím, co bude," připustil.

Štajner: Sparta je výzva

Vhodných playmakerů se v lize určitě neprohánějí kvanta. Dnes se provalilo, že Spartu by potenciálně mohly zajímat služby Jiřího Štajnera, přestože je opoře Liberce už 37 let.

"Je to výzva. Kdybych dostal jasnou a konkrétní nabídku, tak bych do Sparty šel,"řekl Štajner České televizi.

Na Letné by se tak mohl znovu potkat s Lukášem Váchou. Společně s ním slavil mistrovský titul loni v Liberci.

Letos Vácha musel vzít zavděk s ligovým stříbrem. "Proč Sparta titul nezískala? Takhle deset minut po utkání to po mně prosím nechtějte. Dneska jsem do toho šli s cílem porazit Duklu a doufat, že Plzeň ztratí. To první jsme splnili, to druhé nedopadlo. Průběžný výsledek z Hradce jsem sice neznal, ale z toho, jak reagovali diváci, se asi dalo vytušit, jak se věci mají. Kdyby se to v Hradci vyvíjelo pro nás příznivě, v hledišti na Letné by to určitě hučelo víc," říká Vácha.

"Nějaké hodnocení a analýzu sezony určitě za pár dní připraví vedení klubu. Teď je na to ještě brzy. V pohárové Evropě jsme své cíle splnili, v lize nikoli, bohužel," poznamenal Vácha. "Chtěl bych každopádně moc poděkovat našim fanouškům za velkou podporu, kterou jsme od nich cítili."

reklama