reklama

Další injekce pro Slavii. Zima jde do Turína, z Itálie může přijít přes 120 milionů

David Zima. David Zima. autor: FAČR
Slávistický obránce David Zima míří do italského klubu FC Turín. Přestup potvrdil hráčův manažer Pavel Paska. Pražský klub může podle italských médií inkasovat až 128 milionů korun.

Změnu dresu dvacetiletého talentovaného beka jeho manažer potvrdil idnes.cz a isport.cz. "Je to další krok v Davidově kariéře. Jsem moc zvědavý, jak se v silné konkurenci prosadí. Italové jsou proslulí schopností takticky zlepšovat obránce," citoval Pasku iSport.cz.

Zima míří do aktuálně šestnáctého týmu italské ligy, která má ale za sebou teprve první dvě kola.

Už ta ale ukázala, že Turín má mezery v obraně, proto padl do oka sportovního ředitele Davide Vagnatiho právě český reprezentant. Vedle něj se klub výrazně zajímá také o německého středního obránce Shkodrana Mustafiho. 29letý současný hráč Schalke 04 už přiletěl na lékařské testy.

Pro angažování Zimy, který do Slavie přišel  loni v zimě z Olomouce, hovoří podle Italů jeho mládí a tím pádem velká perspektiva dalšího výkonnostního růstu. Podle stránek gianlucadimarzio.com je Slavii ochoten za jejího hráče dát až pět milionů eur (téměř 128 milionů korun).

Na odchodu ze Slavie je také senegalský útočník Abdallah Sima, který se má stát posilou Brightonu. Jeho manažer Daniel Chrysostome serveru iSport.cz sdělil, že dvacetiletý fotbalista dnes prochází v anglickém klubu zdravotní prohlídkou.

reklama