reklama

Del Bosque: Nic nevzdáváme, dokážeme dvakrát vyhrát

Hitzfeld: Neporazili jsme Španělsko 105 let

Durban - Trenér španělských fotbalistů Vicente del Bosque po senzační porážce 0:1 se Švýcarskem připustil, že jeho tým dnes neměl svůj den.

Úřadující mistři Evropy nepotvrdili ve svém zahajovacím duelu na světovém šampionátu roli hlavního favorita turnaje a utrpěli teprve druhou porážku z posledních 49 zápasů. Zároveň přišli o sérii dvanácti vítězných utkání.

Del Bosque vyčítal svým svěřencům hlavně nedůraz a malou přímočarost v koncovce.

Čtěte také:
První šok je tu. Španělsko prohrálo se Švýcarskem 0:1
Zápas jsme sledovali online ZDE

"Dneska to nebyl náš den. Dominovali jsme téměř celému zápasu, ale nebyli jsme schopni dát gól. Na posledních metrech, ve finální fázi nám scházela větší přesnost a také preciznost," hledal španělský kouč důvody překvapivé porážky.

Věřil, že jeho tým se z dnešního výsledku rychle oklepe. "Rozhodně nic nevzdáváme. Máme před sebou ve skupině další dva zápasy a tahle porážka znamená, že musíme oba vyhrát. Pak stále můžeme postoupit do další fáze," dodal Del Bosque.

Španělsko - Švýcarsko a další snímky ze zápasů 6. dne MS Španělsko - Švýcarsko a další snímky ze zápasů 6. dne MS Prohlédněte zde

Švýcarský trenér Ottmar Hitzfeld byl na své hráče pyšný a chválil je za to, jak dobře dokázali splnit taktické pokyny.

Ottmard Hitzfeld přihlíží porážce svého Bayernu Ottmar Hitzfeld Foto: Reuters

"Hráli jsme velmi inteligentně. Proti Španělsku nejde otevřít hru a předvádět ofenzivní fotbal. Byli jsme kompaktní, dobře jsme bránili a čekali na svoji šanci," prohlásil Hitzfeld.

Jeho svěřenci zdolali Španělsko poprvé v historii a výrazně se přiblížili osmifinále.

"Neporazili jsme Španělsko 105 let, pro Švýcarsko je to historické vítězství. Udělali jsme krok k postupu a nyní se musíme soustředit na další dva duely.

Proti Chile to pro nás bude ještě těžší než se Španělskem, protože od nás každý teď bude hodně čekat," dodal německý kouč.

reklama