reklama

Do Basileje s námi pojede možná až 100 tisíc fanoušků, věří Klopp

Jürgen Klopp Jürgen Klopp autor: Reuters
Evropský klubový pohár naposledy zvedli nad hlavu před dvanácti lety, když triumfovali v legendárním finále proti AC Milán. Teď budou mít Liverpoolští další šanci na titul. Díky včerejšímu vítězství 3:0 nad Villarrealem si zahrají se Sevillou o vítězství v Evropské lize. Finále uspořádá švýcarská Basilej 18. května.

Liverpool – Evropský klubový pohár naposledy zvedli nad hlavu před dvanácti lety, když triumfovali v legendárním finále proti AC Milán. Teď budou mít Liverpoolští další šanci na titul. Díky včerejšímu vítězství 3:0 nad Villarrealem si zahrají se Sevillou o vítězství v Evropské lize. Finále uspořádá švýcarská Basilej 18. května.

"Jsme tam a budeme mít ohromnou podporu. Do Švýcarska s námi vyrazí 50, 70, možná až 100 tisíc fanoušků. Všichni se na stadion nedostanou, ale podpoří nás ve městě," řekl Jürgen Klopp pro oficiální stránky klubu z Anfield Road. Tamní si ho okamžitě zamilovali...

Ohromil Firmino

Po postupovém zápase, v němž jeho svěřenci smetli Žlutou ponorku, neskrýval nadšení. "Bylo to skvělé utkání, dokonalý večer, úžasné představení. První půlhodina se hrála v parádním tempu a nasazení. Planuly emoce, tak se hraje o poháry," chválil tým německý trenér.

Parádní výkon předvedli hlavně dva z jeho hráčů. Daniel Sturridge a Roberto Firmino. První jmenovaný byl u všech branek svého týmu, druhý zase rozdával přesné přihrávky a udivoval skvělými kličkami.

reklama