reklama

Donnarumma od nás dostal tři góly, možná taky někam přestoupíme. Tvrdík mi nepsal, smál se Souček

Tomáš Souček během zápasu proti Itálii. Tomáš Souček během zápasu proti Itálii. autor: Milan Kammermayer
Proti Itálii zazářilo hned několik českých fotbalistů, ale tím vůbec nejlepším byl vyhlášen Tomáš Souček. Záložník si totiž ve středu hřiště počínal naprosto suverénně a dobrá nálada ho neopustila ani den po zápase. Souček rovněž vysvětlil, proč jako hráč zápasu pomáhal kustodům nosit bedny do autobusu.

Tychy (od našeho zpravodaje) - Nejlepším hráčem v zápase české jednadvacítky proti Itálií byl vyhlášen Slavie Tomáš Souček. Střední záložník, který strávil jaro na hostování v Liberci, proti Italům zcela ovládl střed hřiště a svým výkonem určitě potěšil zástupce sešívaných.

Z vlastní zkušenosti vím, že Italové neumí prohrávat. Ani nám nepodali ruce, prozradil Schick Z vlastní zkušenosti vím, že Italové neumí prohrávat. Ani nám nepodali ruce, prozradil Schick Čtěte zde

"Cítil jsem se během zápasu opravdu skvěle a od celého týmu jsem cítil mnohem větší sílu než v zápase proti Německu. Osobní ocenění bylo takovou třešničkou, nejlepší byla ta výhra nad silným soupeřem," popsal Souček.

Dvaadvacetiletý fotbalista se totiž bude po Euru hlásit do přípravy Slavie. "Gratulovali mi spoluhráči i lidé z vedení, ale osobně pan Tvrdík ne," usmíval se Souček, který dodal, že nejlepší fotbalista zápasu žádné hmotné ocenění nedostává.

Lvíčata nastřílela hvězdnému brankáři Gianluigimu Donnarummovi tři góly ze čtyř střel na branku. "V kabině jsme se smáli, že jsme mu dali tři góly. Navíc on možná půjde do Realu, takže my můžeme ještě do podobných klubů taky. Ale samozřejmě jsme to brali ve srandě," pokračoval uvolněně Souček.

Z hráče zápasu nosič beden

Záložník se třemi starty v reprezentačním A-týmu dokonce po zápase parádním výkonu proti Itálie pomohl kustodům a odnesl bedny do autobusu. "V kabině zbylo nějaké občerstvení, které jsme nedojedli. Tak jsem to vzal do autobusu. Nemám s tím problém."

Lavička jako bájný Midas oživil postupové šance. A Italové? Slabý výkon dovršili hanebným gestem Lavička jako bájný Midas oživil postupové šance. A Italové? Slabý výkon dovršili hanebným gestem Čtěte zde

Češi nyní budou vzhledem k postupovým nadějím sledovat vývoj skupiny "A" i "B". "Říkali jsme si, že budeme koukat na zbylé zápasy ve skupinách, ale pořád musíme nejprve vyhrát a potom čekat, co se stane. My věříme, že nám nakonec bude šest bodů stačit," prozradil dvaadvacetiletý univerzál, který v zimní přípravě Slavie zkusil i post stopera. "Je pro nás plus, že budeme vědět, co nám bude stačit, ale my musíme hlavně vyhrát sami," dodal.

Souček působí na hřišti velmi suverénně a přiznal, že k sebedůvěře mu pomohly i nedávné dva starty za seniorský A-tým proti Belgii a Norsku. 

Proti Itálii navíc nastoupilo hned trio fotbalistů, kteří odehráli sezonu v Bohemians 1905. "Sedlo nám to, ale nemyslím si, že to byl jen těmi změnami. Hlavně jsme všichni do toho šli úplně na plno. Takže to klaplo, hráli jsme hodně týmově a vyšlo nám spousty akcí. Je úplně jedno, jestli hrají hráči ze Slavie, Sparty nebo Bohemky," vysvětlil na závěr Souček.

Všechny Vydrovy přestupy vydají téměř za 900 milionů. Podívejte se na největší české přestupy Všechny Vydrovy přestupy vydají téměř za 900 milionů. Podívejte se na největší české přestupy Prohlédněte zde
reklama