Dortmund se protrápil k výhře nad outsiderem a vede tabulku

18. 8. 2013 19:32
Zápas Borussie proti nováčkovi z Braunschweigu rozhodl až patnáct minut před koncem náhradník Hofmann.
Lewandowski a Reus mají radost, Borussia vyhrála v bundeslize i podruhé.
Lewandowski a Reus mají radost, Borussia vyhrála v bundeslize i podruhé. | Foto: Reuters

Dortmund - Až střídající Jonas Hofmann rozhodl brankou patnáct minut před koncem duel Borussie Dortmund proti nováčkovi bundesligy Braunschweigu. Domácí nakonec v utkání druhého kola zvítězili 2:1 a usadili se na čele tabulky s plným bodovým ziskem.

Dvakrát vyhrály i Bayern, Leverkusen, Mohuč a Brémy, ty však mají horší skóre.

V druhém nedělním utkání remizoval doma Norimberk s Herthou Berlín 2:2. Český reprezentant Tomáš Pekhart zůstal po celý zápas pouze na lavičce domácího týmu.

Německá fotbalová liga - 2. kolo:

Norimberk - Hertha Berlín 2:2 (40. Drmič, 89. Kijotake - 61. vlastní Dabanli, 78. Ronny z pen.), Dortmund - Braunschweig 2:1 (75. Hofmann, 86. Reus z pen. - 89. Kratz)

1. Dortmund 2 2 0 0 6:1 6
2. Bayern Mnichov 2 2 0 0 4:1 6
Leverkusen 2 2 0 0 4:1 6
4. Mohuč 2 2 0 0 5:3 6
5. Brémy 2 2 0 0 2:0 6
6. Hertha Berlín 2 1 1 0 8:3 4
7. Hoffenheim 2 1 1 0 7:3 4
8. Wolfsburg 2 1 0 1 4:2 3