28. 9. 2007 10:14
Sparta postoupila už do 4. kola Poháru ČMFS
Kotel fanoušků Dukly byl sice nepočetný, ale hlasitý ano.
Kotel fanoušků Dukly byl sice nepočetný, ale hlasitý ano. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Ani brankář s legendárním jménem Plánička nepomohl fotbalistům pražské Dukly, která ve třetím kole Poháru ČMFS podlehla Spartě 1:3.

Plná tisícovka diváků si v krušném počasí našla cestu na stadion v Dejvicích, kde se po dlouhých čtrnácti letech představil opět tým z nedaleké Letné. A viděli pohledný fotbal, v němž domácí tým rozhodně jen nebránil.

Lépe do zápasu vstoupila Sparta, která se už po třech minutách radovala z vedoucí branky. Postaral se o ní uzdravený útočník Miroslav Slepička, jemuž nahrával Kladrubský.

Dukla se nesložila a postupně se její hráči začali ligovým fotbalistům vyrovnávat. Po dvaceti minutách Hubka v první šanci zamířil vedle, ale o chvíli později už se nemýlil. Po skákající střele překonal sparťanskou dvojku Kozáčika.

Jenže přišel důležitý moment na konci prvního poločasu. Petržela po individuální akci pronikl do vápna domácích, kde byl sražen. Rozhodčí Jech ukázal na značku pokutového kopu a Rezek se nemýlil.

V druhé půli měl více ze hry obhájce loňského triumfu. Zvláště Slepička se dostal k několika příležitostem, ale domácího brankáře Jakuba Pláničku nepřekonal.

Uklidňující gól Sparty přidal v 68. minutě Marek Kulič, jenž byl v té době na trávníku pouhých pár vteřin. Od té doby už se utkání dohrávalo v poklidu a na výsledku ani postupu Sparty do další fáze poháru se nic nezměnilo.