El Clásico: Ramos chválil. Titul prý Real neztratil

14. 12. 2008 15:44
Messi: Bylo na mě pár ostrých faulů
Bude se Messi radovat i po vyhlášení výsledků ankety FIFA?
Bude se Messi radovat i po vyhlášení výsledků ankety FIFA? | Foto: Václav Rojík

Barcelona - Fotbalisté Barcelony si užívají slastné chvíle po sobotní domácí výhře nad Realem Madrid 2:0.

Real, jenž si porážkou pořádně zkomplikoval obhajobu titulu, se zmohl jen na urputnou obranu a několik brejků, přesto kouč Juande Ramos neztrácí optimismus.

Těžko si mohl pro ligovou premiéru na lavičce královského týmu vybrat těžší zápas, než jakým je El Clásico. Ve středu jeho tým přejel v Lize mistrů Petrohrad, ale vynikající Barcelona ve všech směrech Real předčila.

"Barcelona dokázala, že je v excelentní formě," uznal Ramos.

Katalánský tým má nyní na Real dvanáctibodový náskok, bývalý kouč Tottenhamu však věří, že ještě není obhajoba ztracena: "Počkejme si, co se stane ve druhé půli sezony. Bude se hrát ještě Champions League a stát se může cokoliv."

Ramos: Jsem spokojený

Real se v některých fázích zápasu vůbec nemohl dostat k půlící čáře. Dlouho zatažená obrana hostů u vlastní šestnáctky nájezdům odolávala. A to hlavně díky brankáři Casillasovi, jenž chytil několik stoprocentních šancí, včetně penalty Eto´a za stavu 0:0.

Útočník Realu Madrid raul bojuje o míč s Yayou Tourem z FC Barcelona.
Útočník Realu Madrid raul bojuje o míč s Yayou Tourem z FC Barcelona. | Foto: Václav Rojík

"S hrou mého týmu jsem spokojený. Hráči dělali přesně to, co dělat měli. K lepšímu výsledku jsme měli hodně blízko," povzdychl si trenér, který ve Španělsku naposledy vedl Sevillu.

Real kapituloval až v době, kdy už se zdálo, že Barcelona z obrovského tlaku nic nevytěží. Dva góly Eto´a a Messiho padly až v závěrečné desetiminutovce.

"Barca dominovala, ale lepší šance jsme měli my. Zápas by byl zcela jiný, kdybychom jako první skórovali my. Zápas trvá devadesát minut a gól může padnout kdykoliv, ale dostat góly takhle v závěru, to bolí," mrzelo Ramose.

Čtěte dále: El Clásico: Při bitvě Real - Barcelona se zastaví život

Real měl největší šanci uprostřed první půle, kdy se do samostatného úniku dostal Drenthe, jenž však ve stoprocentní příležitosti Valdese nepřekonal.

Messi se dočkal

Jedním z nejostřeji sledovaným a zároveň jedním z nejaktivnějších mužů na hřišti byl barcelonský Lionel Messi, jenž se dočkal prvního vítězství na domácí půdě nad Realem.

"Jsem šťastný za tři body. Odskočili jsme Realu v tabulce, ale hráli jsme určitě hodně těžký zápas. Na vítězství jsme se dost nadřeli, už jsme začínali být trochu zoufalí," připomněl Argentinec dlouhé čekání na gól.

Sám si v zápase užil své. Hráči Realu jej zejména na začátku zápasu počastovali několika ostrými zákroky.

"Ano, pár faulů na mě bylo, které byly dost tvrdé, ale jsem v pohodě," prohlásil Messi po utkání.