Eto´o dal dva góly. Ale na Egypt to nestačilo

Red Spo
22. 1. 2008 23:00
Dvěma góly se blýskl i Zidan a Rabou
Egypťan Hosni Abd Rabou přeskakuje Joela Epalleho z Kamerunu v utkání Arica Cupu. | Foto: Reuters

Kumasi - Ani hvězda Barcelony, Samuel Eto´o,  nepomohla odvrátit porážku Kamerunu s Egyptem na mistrovství Afriky v Ghaně. Obhájci titulu z Egypta začali díky dvěma gólům Zidana a Raboua šampionát výhrou 4:2.

Egypt se dostal do vedení z pokutového kopu, kterému předcházela ruka jednoho z Kamerunců. Penaltu proměnil Rabou.

Utkání jsme sledovali on-line

Drogba branku nedal. Přesto se Pobřeží Slonoviny raduje

O tři minuty později zvýšil Zidan po samostatném úniku na 2:0 a definitivní podobu poločasovému skóre dal útočník německého Hamburgu SV až v  nastavní první půle, když se dalekonosnou střelou nádherně trefil do šibenice branky Kamerunců Kamenimu.

Kamerun snížil krátce po změně stran. Geremi našel svým přesným centrem v pokutovém pásmu Samuela Eto´a, který hlavičkoval za záda El Hadariho.

Jenže Egypt si pojistil výhru v závěrečné desetiminutovce. V jedné z postupných akcí přihrál Aboutriaka Hosni Abd Rabouimu, který opět parádní přesnou trefou k tyči z větší dálky napodobil Zidana.

Proměněná penalta Eto´em v nastavení už jen korigovala na 4:2