reklama

Co jste vlastně za zemi? Francouzi naštvali Albánii, spletli ji s Andorrou i Arménií

Albánský fanoušek v hledišti stadionu v St. Denis se nestačil divit, co to francouzští pořadatelé jeho zemi vyvádějí... Albánský fanoušek v hledišti stadionu v St. Denis se nestačil divit, co to francouzští pořadatelé jeho zemi vyvádějí... autor: Reuters
Hned za dvě jiné země zaměnili francouzští organizátoři Albánii před dnešním kvalifikačním zápasem o postup na mistrovství Evropy. Hostům z Balkánu nejprve na Stade de France zahráli hymnu Andorry a poté je hlasatel označil za Arménce.

Albánští hráči poslouchají hymnu Andorry:

Albánští hráči i fanoušci v hledišti nesli zahrání špatné hymny nelibě. Po několikaminutovém čekání se pořadatelům podařilo spustit správnou nahrávku, ještě předtím se ale dopustili dalšího faux pas.

Hlasatel se za nepříjemnost omluvil "arménským fanouškům" a vyzval diváky, aby vzdali čest "arménské hymně", než si svůj omyl uvědomil a opravil se na Albánii.

Za incident se hned na stadionu omluvil šéf Francouzské fotbalové federace Noël Le Graët svému albánskému protějšku i přítomnému velvyslanci.

Pískot a nenávist. Kosovské peklo českým fotbalistům nepřálo Pískot a nenávist. Kosovské peklo českým fotbalistům nepřálo Prohlédněte zde
reklama